Сьогодні відбулася робоча зустріч між представниками бізнесу та керівництвом області. У зустрічі взяла участь і голова обласної ради Віолета Лабазюк. Захід пройшов під головуванням начальника обласної військової адміністрації Сергія Гамалія.
У зустрічі також взяли участь народні депутати України Юрій Заславський, Олена Копанчук, Сергій Лабазюк, Сергій Мандзій та керівники правоохоронних і контролюючих структур.
Учасники наради обговорили низку важливих питань життєдіяльності області, які потребують оперативного вирішення в умовах воєнного стану – це питання утримання доступних цін, підготовка аграріїв до посівних робіт, зміни структури посівів, комунікації та пошук нових ринків збуту.
Участь в обговоренні цього питання взяв начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та наголосив, що в області працюють рейдові групи, які відстежують ситуацію на продовольчому ринку Хмельниччини та вживають заходів щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5 відсотка, батон, олія соняшникова.
До обговорення також долучився народний депутат Сергій Лабазюк, який розповів про напрацювання аграрного відомства в частині забезпечення безперебійних поставок продовольства в населені пункти України, а також запропонував створити координаційну раду аграріїв, для узгодження наших дій у сьогоднішній ситуації. Додатково було озвучено про необхідність належного проведення весняної посівної кампанії, зокрема, координації аграріїв в поставках посівного матеріалу між собою, зміни структури посівів, знаходження нових ринків збуту продукції, вирішення питань справедливого ціноутворення на ринку паливно-мастильних матеріалів. Окремо відзначив про необхідність централізованої роботи з волонтерськими організаціями під егідою обласної військової адміністрації, що дасть змогу ефективно та оперативно реагувати на потреби армії та цивільного населення. В підсумку народний обранець висловив подяку аграріям області, які в режимі реального часу працюють на місцях, підтримують наших співгромадян.
З другого питання порядку денного до слова було запрошено народну депутатку України Олену Копанчук, яка в своєму виступі розповіла про організацію гуманітарної допомоги із-за кордону та роботу щодо прихистку жінок з дітьми. Закликала присутніх триматися разом, адже українці – сильна та згуртована нація.
Керівництво обласної військової адміністрації також відзначило, що для подальшої роботи бізнесу, що виготовляють соціально значущі товари та забезпечення продовольчої безпеки встановлено, що в умовах воєнного стану, АТ «Укрзалізниця» уповноважується виступати платником за трьохсторонніми договорами, замовниками за якими є військові адміністрації, із здійснення закупівель за рахунок коштів державного бюджету для забезпечення нагальних потреб функціонування держави (на придбання необхідних продовольчих та медичних товарів).
В ході розгляду заключного питання наради, учасників було поінформовано про створення комендатури, до повноважень якої належить реєстрація блок-постів та організація їхньої роботи. Сьогодні одне з першочергових завдань – розблокувати рух транспорту по всій території області, оскільки через Хмельниччину рухаються багато переселенців з районів бойових дій, а також гуманітарні вантажі, які мають доправлятися без затримок.
Начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій приділив увагу питанням надання гуманітарної допомоги, зокрема, створенню належних умов для тимчасово переселених осіб. Також резюмував, що з цією метою створено багатоканальний колл-центр (093-17-02-560), що забезпечує оперативну обробку звернень громадян та бізнесу.
Учасники наради порушили перед керівництвом обласної військової адміністрації низку актуальних питань та отримали на них відповіді. Зокрема, йшла мова про налагодження нових механізмів реалізації виробленої в області продукції, особливості проведення посівної кампанії та розрахунків за паливно-мастильні матеріали. Окрім того, дано роз’яснення щодо раціонального залучення до весняно-польових робіт механізаторів та рекомендовано всіляко сприяти збереженню трудових колективів.