Сьогодні за участю голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулося засідання консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові обласної ради. У засіданні також взяв участь заступник голови ради Валентин Соколюк.
З метою подальшої ефективної роботи Консультативної ради на засіданні було визначено основні пріоритети діяльності дорадчого органу на перспективу.
Зокрема, голова Консультативної ради Микола Приступа розповів, що діяльність членів ради буде, зокрема, спрямована на національно-патріотичне виховання, а також на сприяння у вирішенні соціальних, матеріальних, медичних та правових проблем ветеранів Антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил. Водночас, члени дорадчого органу готові брати активну участь у розробці проєктів рішень та регіональних програм, спрямованих на підтримку учасників АТО/ООС, членів їх сімей, а також сімей загиблих воїнів за територіальну цілісність та державний суверенітет на Сході України.
На постійному контролі Консультативної ради – вшанування пам´яті загиблих воїнів, які загинули за незалежність нашої держави, а також турбота про членів сімей загиблих учасників бойових дій. Також планується членами Консультативної ради проводити роботу щодо пошуку безвісти зниклих, їх могил з метою перенесення останків загиблих на Батьківщину.
На переконання Миколи Приступи, варто створити кадровий резерв з числа учасників АТО/ООС, які зможуть конкурувати на зайняття вакантних посад в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, а Консультативна рада, своєю чергою, сприятиме працевлаштуванню цієї категорії осіб.
Також, за словами Миколи Приступи, важливою складовою залишається здобуття ветеранами АТО/ООС вищої освіти. Як наголосила Віолета Лабазюк, обласною радою кілька років поспіль цьому питанню приділяється належна увага. Водночас, шостою сесією обласної ради, пленарне засідання якої заплановано на 15 вересня цього року, планується спрямувати на 2,5 млн. грн на одноразову компенсаційну виплату за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності.
Також на засіданні акцентовано увагу на важливості формування позитивного іміджу ветерана АТО/ООС, який воював чи воює за Україну. З цією метою ветерани націлені проводити традиційні зустрічі у середніх та вищих навчальних закладах, де спілкуватися на тему війни та проводити уроки мужності.
Братимуть участь члени Консультативної ради у проведенні керівництвом обласної ради прийомів громадян з особистих питань, аби спільно відшуковувати шляхи вирішення порушених учасниками АТО/ООС проблем та членів їх сімей.
Розглядатимуть члени Консультативної ради на засіданнях порушення прав ветеранів, проблеми учасників АТО/ООС та членів їх сімей, які дана категорія осіб може надсилати через сторінку Консультативної ради у мережі Фейсбук у форматі «Відкрите вікно».
Члени Консультативної ради обговорили проведення низки заходів у рамках відзначення 14 жовтня Дня захисника України, які планується провести з метою національного-патріотичного виховання молоді. З цією ж метою члени Консультативної ради внесли пропозицію реалізовувати подібні заходи періодично. Своєю чергою, голова обласної ради Віолета Лабазюк запропонувала визначитися з концепцією відзначення захисників України із залученням до проведення заходів благодійних організацій.
Окрім того, на засіданні члени Консультативної ради вирішили звернутися до Хмельницької міської ради щодо присвоєння одній з вулиць обласного центру імені Олександра Петраківського – Героя України, Почесного громадянина міста Хмельницький, воїна Сил спеціальних операцій Збройних сил України, який ціною власного здоров’я влітку 2014 року врятував цілу колону армійців під Луганськом, був поранений, впав у кому, з якої, на жаль протягом 7 років не вийшов, і 29 серпня цього року помер.
Найближчим часом відбудеться виїзне засідання Консультативної ради у міста Кам´янець-Подільський та Шепетівку, аби долучити представників цих районів до складу Консультативної ради з метою якісного наповнення її діяльності.
«Національно-патріотичне виховання є важливою складовою у формуванні свідомого громадянина України. Разом з тим, не менш вагомими питаннями є всебічна підтримка з боку влади ветеранів, які захищали і продовжують боронити територіальну цілісність та державний суверенітет нашої держави. Своєю чергою, маємо напрацювати чіткий план дій Консультативної ради та відповідально підійти до реалізації завдань, націлених на забезпечення соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих», – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк.
Члени Консультативної ради розглянули низку інших організаційних питань щодо подальшої поточної роботи дорадчого органу.