Сьогодні відбулася зустріч керівництва області з представниками турецьких компаній «Елдезар Груп», «Енез Груп» та громадської спілки «Міжнародний центр сприяння підприємництву». Дані компанії є інвестиційно-будівельними компаніями та зацікавлені у будівництві та реконструкції аеропортів України.
У зустрічі взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока, генеральний директор Елдезар Груп Алі Бару, власник компанії Енез Груп Хідаєт Зорлу, голова правління ГС «Міжнародний центр сприяння підприємництву» Володимир Пахній, заступник голови правління ГС «Міжнародний центр сприяння підприємництву» Вадим Внуков, представник ДП «Держзовнішзв’язок» Іван Сторожук та перший заступник директора ДП Центр інформаційно-технічної безпеки Олександр Бортник.
Під час спілкування сторони обговорили можливості та шляхи реалізації проєкту з будівництва або реконструкції КП «Аеропорт Хмельницький» під великий міжнародний вантажно-пасажирський хаб. Це дозволить розвантажити дорожні магістралі та створити так званий транспортний коридор між Україною та європейськими країнами. Своєю чергою, представники турецької компанії висловили готовність фінансувати проєкт, інвестувавши у нього 200 млн. доларів. Турецька компанія «Елдезар Груп», як зазначили її представники, спеціалізується на реалізації подібних інфраструктурних проєктів протягом останніх п´яти років у країнах Африки, Сходу, Афганістану та Сомалі, у які інвестовано близько 5 млрд. доларів.
«Одним із пріоритетних напрямків діяльності обласної ради є відновлення роботи КП «Аеропорт Хмельницький», який вкрай важливий для подальшого соціально-економічного розвитку Хмельниччини. Наразі, враховуючи технічний стан аеропорту, спільними діями обласної державної адміністрації, обласної та міської рад прийнято рішення про створення злітно-посадкового майданчика «Хмельницький» та проходження його сертифікації. На даний час завершуються роботи з поточного ремонту штучної злітно-посадкової смуги, проведений ремонт приміщення пункту керування польотів, здійснено роботи з благоустрою території вільних зон злітно-посадкової смуги, придбано рентгенотепловізорну установку та інше спецобладнання. На виконання зазначених робіт з обласного бюджету та бюджету м.Хмельницький у 2021 році спрямовано 7,5 млн гривень», – сказала голова обласної ради Віолета Лабазюк.
Як зазначили іноземні гості, переговори з реалізації проєкту вже проведені з представниками міністерства інфраструктури, а під час сьогоднішньої зустрічі важливо визначити вигідний для обох сторін механізм надання Хмельниччині інвестиційних коштів.
За підсумками зустрічі було вирішено вивчити техніко-економічні обґрунтування, прорахувати терміни та повернення суми інвестицій, оскільки в обласного бюджету та бюджету міста Хмельницький відсутні достатні фінансові зобов´язання.
Водночас, на зустрічі було акцентовано, що у зв´язку з обмеженим фінансовим ресурсом місцевих бюджетів, без державної підтримки реалізувати проєкт зі створення на базі КП «Аеропорт Хмельницький» вантажно-пасажирського хабу не вдасться.
Основним завданням на 2021 рік, окрім завершення розробки проектно-кошторисної документації на «Реконструкцію аеродромного комплексу КП «Аеропорт Хмельницький» з подовженням злітно-посадкової смуги на 500 метрів», визначено відновлення поштових та вантажних перевезень для логістичного центру ТОВ «Нова Пошта», який розташований на відстані 1,5 км від аеропорту Хмельницький.
Авіаперевезення плануються виконуватись по маршруту Дніпро-Хмельницький-Дніпро. Також завершується будівництво західного терміналу торгової мережі «АТБ» та заплановано будівництво потужного терміналу ТОВ «Епіцентр К», які теж зацікавлені у відновлені вантажних авіаперевезень, що створює попит на відкриття вантажного терміналу.