На запрошення ректора закладу вищої освіти «Подільський державний університет» Володимира Іванишина голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала один з найдавніших та найкращих закладів області.
Загалом за період функціонування закладом вищої освіти підготовлено 64630 фахівців, які у свій час працювали і зараз працюють в аграрному секторі та інших галузях народного господарства Хмельниччини та України.
Університет готує фахівців: за 16 спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст», за 19 спеціальностями освітнього ступеня «Бакалавр» та за 17 спеціальностями – освітнього ступеня «Магістр», а також науково-педагогічні кадри через аспірантуру – 6 спеціальностей і докторантуру – 3 спеціальності. Функціонують 2 спеціалізовані докторські вчені ради.
Перебуваючи з робочим візитом у закладі Віолета Лабазюк взяла участь у відкритті новорічної ялинки на території навчального закладу. Посадовець від імені усього депутатського корпусу обласної ради привітала педагогічний колектив, студентів, кам´янчан та дітей з прийдешнім днем Святого Миколая та наближенням завжди очікуваних та найвеселіших свят – Нового року та Різдва Христового.
«Хмельниччина є аграрною областю і депутатський корпус обласної ради зацікавлений у зростанні та покращенні показників у аграрному секторі. А Подільський державний університет забезпечує висококваліфікованими кадрами підприємства агропромислової галузі. І саме від раціонального зерна викладачів закладу залежить рівень обізнаності студентів, їх кваліфікованість та використання набутих знань на практиці»,- зазначила Віолета Лабазюк.
Голова ради привітала присутніх з прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажала миру, здоров´я та спільними зусиллями й надалі розвивати Хмельниччину і нашу державу в цілому.
Усі присутні на заході мали змогу милуватися численними прекрасними святковими локаціями для світлин та інсталяціями, змайстрованими змайстрованими викладачами та студентами у рамках цьогоріч започаткованого конкурсу «Екомарафон-2021». За високу майстерність учасників конкурсу – викладачів факультетів та інститутів було відзначено дипломами. До слова, усі творіння є екологічними і не наносять шкоди довкіллю. У закладі сподіваються, що започаткований конкурс стане традиційним.
У рамках робочого візиту голова обласної ради ознайомилася з експозицією Музею хліба та Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої, колекція світового генофонду гречки якої налічує 978 видів цієї культури.
На сьогоднішній день в університеті і структурних підрозділах закладу навчається 5643 студенти.
Кількість співробітників, разом із структурними підрозділами сягає 1248 осіб. Освітньо-наукову й науково-технічну діяльність провадять 365 педагогічних, 209 наукових і науково-педагогічних працівників, серед яких 33 доктори і 139 кандидатів наук; 26 професорів, 102 доценти.
Протягом 2021 року на базі університету проведено понад 50 наукових і науково-технічних заходів, з яких 5 Міжнародних і 7 Всеукраїнських конференцій.
З 2020 року на базі університету проводяться курси професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Збройних сил України та членів їхніх сімей, воїнів АТО за проєктом “Норвегія-Україна”, на основі укладеної угоди з Міністерством у справах ветеранів України, за результатами яких підготовлено біля 100 осіб.
У число закордонних партнерів університету входить більше 50 міжнародних установ, організацій, в тому числі близько 30 закладів вищої освіти та науково- дослідних установ.
Університет є членом міжнародних організацій: Мережі Університетів Чорноморського Регіону, Міжнародного аграрного консорціуму закладів вищої освіти, Великої Хартії Університетів.
Сьогодні в структурі університету функціонують 3 факультети та 4 інститути. Також, до структури університету входять 4 центри: навчально-науковий центр перепідготовки і підвищення кваліфікації; центр виховної роботи і соціально-культурного розвитку; навчально-методичний центр забезпечення якості вищої освіти та науково-дослідний центр «Поділля».
До складу університету входять 7 відокремлених структурних підрозділів- фахових коледжів в Хмельницькій (Кам’янець-Подільський, Шепетівський, Новоушицький фахові коледжі), Тернопільській (Бучацький фаховий коледж), Чернівецькій (Кіцманський, Хотинський фахові коледжі) Івано-Франківський (Снятинський фаховий коледж) областях.
Голова обласної ради ознайомилася з ходом ремонтних робіт у приміщеннях університету та виконаними ремонтними роботами. Як зазначив ректор Володимир Іванишин, весною 2021 року завершено реконструкцію даху головного корпусу університету, на що з державного бюджету виділено близько 7 млн. гривень. На часі планується ремонт фасаду головного корпусу, також у планах реставрація 1-го корпусу – пам`ятки архітектури державного значення.
Також проведено повну заміну вікон на металопластикові майже в усіх корпусах університету. Зараз проходить повна заміна мережевого обладнання в корпусах для покращення доступу до мережі Інтернет, що особливо актуально зараз, під час дистанційної форми навчання, а також капремонт систем протипожежної сигналізації, радіооповіщення та грозозахисту об’єктів
Виконано поточний ремонт приміщень навчальних корпусів, загальних приміщень та кімнат у гуртожитках; ремонт приміщень та благоустрою території ботанічного саду.