Віолета Лабазюк взяла участь у підсумковій нараді обласної служби зайнятості

На базі Хмельницького обласного центру зайнятості відбулася нарада «Про підсумки діяльності Хмельницької обласної служби зайнятості за 2023 рік та визначення основних завдань структури на 2024 рік».

На запрошення директора обласного центру зайнятості Сергія Черешні у заході взяла участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, а також представники обласної служби зайнятості та трьох філій Камʼянець-Подільського, Шепетівського, Хмельницького районів.

Віолета Лабазюк від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради висловила слова подяки усім працівникам служби зайнятості за працю, надання різних видів послуг жителям області, в тому числі соціально незахищеним верствам населення та внутрішньо переміщеним особам, які потребують особливої підтримки.

«Після завершення у минулому році реорганізації обласної служби зайнятості у зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи, ваша структура й надалі демонструє гарні показники у роботі. Саме завдяки службі зайнятості багато людей отримують кваліфіковані консультації, знайомляться з місцевим ринком праці й актуальними вакансіями та знаходять не просто роботу – вони знаходять нові можливості професійного та особистісного розвитку, – сказала Віолета Лабазюк у своєму виступі. – А роботодавці здобувають у вашій особі надійних партнерів у пошуку кадрового потенціалу. Серйозну проблему для багатьох промислових підприємств наразі становить гострий дефіцит кваліфікованих кадрів робітничих професій, які б відповідали якісним характеристикам та потребам виробництва. Відчувається дефіцит висококваліфікованих кадрів у сфері юриспруденції, бухгалтерського обліку та економічних спеціальностей. Через затребуваність на ринку праці необхідних спеціальностей обласна служба зайнятості спільно з роботодавцями успішно реалізовують активні програми сприяння зайнятості, здійснюють перепрофілювання професій, бізнес переорієнтовує виробництво, аби наповнювати місцеві бюджети та тримати потужний економічний тил».

У 2023 році працівники обласної служби зайнятості надали різних видів послуг 23,5 тисячам громадянам, у тому числі й внутрішньо-переміщеним особам, яких сьогодні на Хмельниччині проживає близько 75 тисяч.

Статус зареєстрованого безробітного мали 14, 4 тис. осіб, що вдвічі менше ніж у 2022 році. Допомогу по безробіттю отримали 11, 2 тисяч безробітних. За сприяння служби зайнятості забезпечено роботою 9,1 тисяч осіб.

Станом на 01.01.2024 р. на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 2,6 тисяч безробітних, що в 2 рази менше, ніж на 01.01.2023 р. Серед них –  79% становили жінки, 23% – молодь,  19% – особи старше 55 років. На обліку перебувало 239 внутрішньо переміщених осіб, 139 учасників бойових дій. Допомогу з безробіття  отримували 1,6 тис. безробітних.

В 2023 році  399 роботодавців скористалися програмами компенсації витрат  на оплату праці або єдиного соціального внеску на загальну суму 8,1 млн грн. На створені або збережені робочі місця працевлаштована 681 особа з числа таких які мають додаткові гарантії у сприянні зайнятості. Зокрема, за працевлаштування 523 внутрішньо переміщених особи  271 роботодавець отримав компенсацію витрат на оплату праці в сумі  6,8 млн грн,  за працевлаштування 57 осіб з інвалідністю, передпенсійного віку  та інших категорій компенсовано єдиний соціальний внесок 51 роботодавцю на суму 107,3 тис. грн.

У рамках проєкту «єРобота» у 2023 році через Портал Дія подано 797 заявок на отримання мікрогрантів для започаткування нового або розвиток діючого бізнесу.  Прийнято 297 позитивних рішень на суму 70,4 млн грн, в області буде створено 607 нових робочих місць. Ще 20 грантів отримали учасники бойових дій та члени їх сімей на суму 6,7 млн.гривень.

У першому кварталі 2024 року обласною службою зайнятості заплановано використати 19,7 млн гривень на активні програми сприяння зайнятості, зокрема:

– навчання за ваучерами – 1,9 млн грн;

– громадські роботи – 1,3 млн грн;

– суспільно корисні роботи – 251 тис. грн;

– компенсаційні програми для роботодавців – 8,9 млн грн;

– компенсація на облаштування робочого місця особи з інвалідністю – 6,3 млн гривень.

 

попередня статтяДемократичне управління громадою на основі даних: оцінка стану та відбір учасників проєкту
наступна статтяГолова обласної ради взяла участь у розширеній нараді Державної екологічної інспекції України