Віолета Лабазюк: Здоров’я людей – це майбутнє держави

14 листопада весь світ відзначив День боротьби з цукровим діабетом. Саме в цей день народився Фредерік Бантінг, який разом із іншими канадськими вченими винайшов препарат інсуліну й уперше успішно його застосував для лікування цукрового діабету.

Через пандемію вся увага суспільства сьогодні зосереджена на боротьбі з коронавірусною інфекцією. Однак, “традиційні” хвороби в цей час не зникли і не зупинились на паузі. Навпаки, деякі з них, зокрема, діабет, лише загострюються. А у поєднанні з COVID-19 вони значно підвищують рівень летальності.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я  на сьогодні на цукровий діабет у світі страждають 425 млн людей. Причому, за останні 30-40 років кількість хворих зросла у чотири рази. Вчені прогнозують, що через 20 років кількість діабетиків може збільшитись до 700 млн. Основними факторами, які впливають на ріст захворюваності є погіршення екологічної ситуації, зменшення фізичної активності та неправильне харчування.

Невтішною залишається і українська статистика. На сьогодні за приблизними підрахунками на цукровий діабет хворіють понад 1,3 мільйони українців, причому лише 10% усіх хворих мають діабет І типу, інсулінозалежні. Ще близько 1 мільйона не знають, що вони хворі.

На Хмельниччині ж загалом зареєстровано понад 47 тисяч хворих на цукровий діабет. З них 8 тисяч потребують терапії інсуліну.

Основним проблемним моментом діагностики цукрового діабету є його пізнє виявлення. Часто захворювання виявляється вже на стадії ускладнень. А ускладнення від недугу можуть призвести до хвороб серця, інсульту, ампутації кінцівок, втрати зору, порушень слуху, інфекцій сечового міхура та нирок.

Останні десять-двадцять років лікарі відзначають тенденцію – діабет молодшає. Наразі постійно зростає кількість дітей, що страждають на цукровий діабет. Найчастіше він діагностується у віці до 6 років, у молодших школярів до 10 років. Це напряму пов’язано з їхнім способом життя – діти мало рухаються, вживають їжу, багату на цукор та трансжири. За орієнтовними підрахунками, в Україні понад 10 тисяч дітей хворіють на цукровий діабет. На Хмельниччині ж нараховується 366 дітей, хворих на цукровий діабет.

Розвиток хвороби можна попередити, якщо вчасно її виявити. Адже на ранніх стадіях достатньо буде лише спеціальна дієта та коригування харчування.

Держава щороку витрачає значні кошти на лікування хворих на цукровий діабет. Активно до профілактики діабету долучаються і громадські організації

Для депутатського корпусу обласної ради восьмого скликання питання охорони здоров’я залишається пріоритетним. І  саме ця галузь отримує чи не найбільше коштів з обласного бюджету. Зокрема, щорічно обласний бюджет отримує субвенцію з державного бюджету на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном. Так, цьогоріч  ця сума склала понад 47,5 мільйонів гривень.

“Здоров’я людей – це майбутнє держави, – вважає голова обласної ради Віолета Лабазюк. – Саме тому для керівництва обласної ради першочерговими завданнями є сприяння розвитку медичної галузі Хмельниччини, надаючи фінансову допомогу, впроваджуючи сучасні медичні технології та  лікувально-діагностичне обладнання в ті заклади, управління якими здійснює обласна рада”.

 

попередня статтяВіолета Лабазюк: Безпека населення нашої області – це спільна відповідальність усіх органів влади
наступна статтяВідбувся Всеукраїнський конкурс «За нашу свободу»