Про основні аспекти діяльності бригад територіальної оборони на території Хмельницької області йшлось сьогодні на нараді, яка відбулась за участю голови обласної ради Віолети Лабазюк, голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, військового комісара Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Костянтина Радченка та командира бригади територіальної оборони Ігоря Бугуна.
Також в онлайн-режимі взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, місцевих підрозділів центральних органів влади, голови територіальних громад області.
З 1 січня 2022 року вступає в дію Закон України „Про основи національного спротиву”, метою якого є підвищення обороноздатності держави, надання обороні України всеохоплюючого характеру, сприяння забезпеченню готовності громадян України до національного спротиву.
За словами командира бригади територіальної оборони Ігоря Бугуна, наразі на Хмельниччині до складу діючої бригади тероборони входять управління та чотири окремих батальйони територіальної оборони. На нараді обговорили і варіанти місць розташування військових частин територіальної оборони на Хмельниччині.
“Безпека населення нашої області – це спільна відповідальність усіх органів влади. І тому створення належних умов для функціонування військових частин територіальної оборони, які будуть дислокуватись на території Хмельниччини є першочерговим завданням обласної влади”, – вважає Віолета Лабазюк.
Голова обласної ради запевнила учасників наради щодо сприяння депутатського корпусу у виділенні у разі потреби необхідних приміщень комунального майна для розташування військових частин територіальних батальйонів в різних районах Хмельницької області.
Територіальна оборона України є системою загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період поза зонами бойових дій на всій території України або в окремих її місцевостях.
В 2021 році вперше розроблена та затверджена Указом Президента України Стратегія воєнної безпеки. Вона передбачає абсолютно новітнє для України доктринальне поняття – Всеохоплююча оборона. Відповідно до нового Закону, захист України – є всенародною справою.
Закон України „Про основи національного спротиву” передбачає створення бригад територіальної оборони, які будуть діяти в кожній області. Їх кількість відповідатиме кількості районів. Це сприятиме підтримці їх місцевою владою у питаннях виконання завдань, підготовки, розміщення, функціонування і залучення добровольців, що дасть змогу за 2-3 роки отримати підготовлений і навчений людський ресурс – людей, які проживають на своїй території і готові захищати свою країну.