Сьогодні очільників, представників органів влади, бізнесу хвилюють питання відновлення економіки країни та співпраці з іноземними партнерами.
З перших днів повномасштабного вторгнення рф на територію України країна – партнер США надає посилену міжнародну та гуманітарну допомогу. Важливим фактом співпраці з іноземною країною є стала підтримка вимушено переміщених осіб й безпосередньо на території країни.
За більш ніж чотири місяці війни США прийняли близько 100 тисяч українців. Переселенцям надається допомога щодо отримання соціальних виплат, житла, продуктів харчування та засобів особистої гігієни. Україна дякує своїм американським партнерам та кожній країні за надану допомогу.
12 липня голова обласної ради Віолета Лабазюк провела робочу зустріч з регіональними представниками українсько-американського партнерства релігійних спільнот, у якій взяли участь Павло Унгурян, Віталій Пєвнєв, Валерій Хома та представники Дунаєвецьквої організації християн-баптистів. Метою цього діалогу було налагодження зв’язків із колегами з США, що базуються на біблійних цінностях.
Представники релігійних організацій висловили своє бачення щодо питання відновлення української економіки та співпраці з метою надання допомоги іноземних партнерів Хмельниччині у період повномасштабної війни, зокрема й вимушено переміщеним особам, а також подолання повоєнних наслідків.
Очільник партнерства Павло Унгурян розповів про взаємовідносини та кооперацію з представниками інших країн. Він, зокрема, поділився досвідом роботи із польською організацією і аналітичним центром Ordo Iuris та американським дослідним інститутом The Heritage Foundation, що займається широким спектром питань громадської політики.
У ході діалогу Віолета Лабазюк поінформувала присутніх про ситуацію в регіоні, напрацювання у напрямку допомоги вимушено переміщеним особам, роботу штабів гуманітарної допомоги та суспільно-громадські заходи.
“Сьогодні на Хмельниччині приймаємо близько 120 тисяч внутрішньо переміщених осіб, яким з перших днів війни надається посилена гуманітарна допомога. Ми дякуємо кожній країні – партнеру за підтримку, як на світовому рівні, так і за сталі надходження іноземних вантажів безпосередньо до штабу гуманітарної допомоги Хмельницької обласної ради. Сподіваємось на подальшу співпрацю з США й після перемоги. Разом-ми сила! “,- зазначила голова ради.
Також учасники обговорили перспективи збереження розвитку традицій співробітництва після війни, у тому числі й включення України в світові інтеграційні процеси та сприяння розвитку суспільного життя та правової системи.