Конкурсна комісія з обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області визначила переможців у 2020 році.
Члени комісії, а це – депутати обласної ради, представники органів місцевого самоврядування Хмельниччини, громадської, медійної та експертної спільноти, проаналізували майже півсотні матеріалів, поданих на конкурс у чотирьох номінаціях: «Краща онлайн-публікація», «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Кращий радіоматеріал», «Краща телепрограма, сюжет».
Проведення обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області цьогоріч проводиться уже вчетверте.
Започаткований конкурс у 2017 році рішенням тринадцятої сесії Хмельницької обласної ради. Відповідно до Положення, конкурс проводиться з метою підвищення обізнаності населення Хмельницької області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у національних, регіональних та місцевих засобах масової інформації.
Члени Конкурсної комісії під час аналізу поданих матеріалів визначали їх якісний рівень, ефективність робіт та системність подання інформації щодо позитивного досвіду впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, що дало змогу привернути увагу населення області й зацікавлених сторін до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.
Відповідно до Положення у кожній з чотирьох номінацій визначаються по три переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. гривень.
Цього року на конкурсну номінацію «Краща публікація у друкованих ЗМІ» було подано 8 робіт, на номінації «Краща телепрограма, сюжет» та «Кращий радіоматеріал» – по 5 робіт, на номінацію «Краща онлайн-публікація» – 4 роботи.
Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» серед претендентів переможцями визначено такі публікації: перше місце – у журналістів обласної газети «Подільські вісті» Ігоря Алексюка та Світлани Шандебури за публікацію «Олександр Симчишин: Хмельницький – місто, сповнене перспектив і новаторства». Друге місце у цій номінації посіла редактор міськрайонної газети «Трудівник Полісся» Віра Мальчук, цикл публікацій про звіти об’єднаних територіальних громад Славутчини. Третє місце – у журналіста «Сімейної газети» Алли Собко за матеріал «Чим заможніші люди, тим краще для громади».
Серед п’яти відеоматеріалів у номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано журналіста ДП ДТА «33 канал» Олександру Карпунець за програму «Округ. Громада. Район». Позитивні результати децентралізації на прикладі Староушицької ОТГ». Друге місце члени комісії заслужено віддали телепередачі журналістки телеканалу «TV7+» Тетяні Кукуріці за відеосюжет «Перспективний план області». Третє місце посів сюжет журналістки філії АТ «НСТУ» «Регіональна дирекція UA: ПОДІЛЛЯ» Алли Самойленко за прямоефірну інтерактивну програму «Квести і зелені маршрути в громадах Хмельниччини».
У номінації «Краща онлайн-публікація» серед чотирьох заявлених на конкурс публікацій перше місце присуджено журналістам інтернет-видання «Незалежний громадський портал» Вадиму Олексюку та Віталію Тараненку за матеріал «Нові райони Хмельниччини: хроніка «зрад» та «перемог». Друге місце у цій номінації отримала журналістка медіа-корпорації «Є» Ірина Олійник за матеріал «Теорія розбитих вікон: як в громаді на Хмельниччині змінюють звичку смітити». Третє місце посіла журналістка онлайн-видання «Vdalo.info» Євгенія Соловська за матеріал «Не Бакотою єдиною: як сільська громада робить ставку на туризм».
У номінації «Кращий радіоматеріал» серед п’яти поданих на конкурс робіт перше місце члени комісії розділили між журналістками філії АТ «НСТУ» «Регіональна дирекція UA: ПОДІЛЛЯ» Раїсі Токар за матеріал «Рейтинг та інвестиційна привабливість ОТГ» та Людмилі Коваль за матеріал «Який остаточний розподіл Хмельницької області на райони». Друге місце у журналістки філії АТ «НСТУ» «Регіональна дирекція UA: ПОДІЛЛЯ» Людмили Покась за матеріал «Кращі практики місцевого самоврядування у 2020 році на теренах Хмельниччини». А матеріал журналіста цього ж творчого колективу Андрія Мацейка «На чому зароблятимуть ОТГ Хмельниччини і за рахунок чого виживатимуть неспроможні» посів третє місце.
Вітаємо цьогорічних лауреатів конкурсу та бажаємо подальших творчих успіхів!