4 жовтня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках робочого візиту відвідав Кам’янець-Подільський район.
Супроводжували високопосадовця голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич, народний депутат України Володимир Мельниченко.
Під час поїздки Глава Уряду ознайомився з ходом будівництва дороги Н-03 Житомир – Чернівці на ділянці біля Кам’янця-Подільського. Це одна з найбільш проблемних доріг регіону. Вона не ремонтувалася з 1970 року і через складний ландшафт завжди була однією з найнебезпечніших. На цій ділянці гинули понад сто людей щороку.
Ремонтні роботи проводяться у рамках реалізації бюджетної програми «Покращення стану автомобільної дороги Житомир — Чернівці». Вони покликані не лише покращити стан дорожнього покриття, а й підвищити безпеку руху для водіїв на даній складній ділянці. Роботи були розпочаті у квітні, а завершити їх цьогоріч планується у листопаді.
Наразі завершено влаштування земляного полотна для додаткової смуги, ремонт штучних споруд, влаштування поширення дорожнього одягу, фрезерування покриття на ділянці 3,5 км. Укладено вирівнюючий шар з дрібнозернистої асфальтобетонної суміші на 3,5 км автошляху та влаштовано 12-сантиметровий нижній шар покриття з крупнозернистого пористого асфальтобетону, 6-сантиметровий шар дрібнозернистого асфальтобетону та верхній шар покриття із щебенево-мастичної асфальтобетонної суміші товщиною 5 см на протяжності 5,545 км. Проведено влаштування зупинкових смуг. Зараз тривають роботи з укріплення узбіччя відфрезерованим матеріалом.
Виконано робіт на 76,6 млн. грн. із 78 млн. грн, що виділені на 2018 рік.
Заслухавши звіт щодо проведених на автошляху Н-03 робіт, Прем’єр-міністр наголосив, що пріоритетом у роботі дорожніх служб має бути максимально ефективне використання бюджетних коштів, а також дотримання найвищих стандартів безпеки дорожнього руху, аби ця ділянка дороги нарешті перестала бути такою небезпечною для водіїв.
«Ми будуємо нові дороги, роботи багато. Але про питання безпеки не можна забувати. Маємо жахливі цифри травмованих та загиблих, – сказав Володимир Гройсман. – В рамках дорожнього фонду (цього року) ми виділили понад 2 млрд. грн на проведення заходів з підтримки безпеки руху».
Прем’єр-міністр провів велику всеукраїнську нарада з питань безпеки дорожнього руху. Адже Кабінет Міністрів України в рамках реалізації політики безпеки дорожнього руху в Україні ставить завдання досягти 30-відсоткового зниження аварійності, травмування та смертності на автошляхах, а також окремо опрацювати програми додаткового захисту дітей.
Глава Уряду наголосив, що безпека руху – це комплексна робота. Дороги – лише одна її складова. Інші – персональна відповідальність водія і система контролю за ситуацією на дорогах.
«Я не ставлю за мету карати людей. Але ми повинні розуміти й те, що ДТП – це, окрім іншого, перевищення швидкості і нехтування правилами дорожнього руху, – сказав Володимир Гройсман. – Має бути системний контроль і відповідальність водія. Завжди говорю: правила дорожнього руху написані кров’ю, і саме від наших рішень залежить те, наскільки безпечними будуть наші дороги. Ставлю завдання – досягти 30-відсоткового зниження аварій, травм і смертності. Це більше тисячі врятованих життів».
Прем’єр-міністр наголосив, що можливості для розгортання системи контролю є і на законодавчому рівні, і в фінансовій площині.
Під час спілкування з пресою Володимир Гройсман акцентував, що Кабінет Міністрів України в рамках політики безпеки дорожнього руху відновлює масштабний контроль швидкості спеціальними засобами і силами Національної поліції.
«Вже з понеділка – 8 жовтня», – сказав Глава Уряду.
Він пояснив, що наступний тиждень режим контролю руху носитиме дещо просвітницький характер – водіїв будуть усно попереджати про перевищення. Але потім почнуть штрафувати відповідно до законодавства.
«І тут я маю сказати: мені не треба ні штрафи, ні покарання. Потрібно, аби і водії були здорові, і пішоходи. Перший тиждень Нацполіція буде попереджати. Далі – задіюємо всі механізми», – сказав Прем’єр-міністр.
Він також звернув увагу, що перевірці підлягатиме й дотримання технічних норм виводу транспорту в рейс.
Недотримання швидкісного режиму є головною причиною дорожньо-транспортних пригод в Україні, в яких, за статистикою, щодня гинуть близько десяти людей і близько 80 травмуються.
Довідково
За даними Міністерства внутрішніх справ, в Україні з 2005 року кількість загиблих на дорогах перевищила 74 тис. людей. Кількість травмованих – понад 600 тис. Дорожні пригоди є однією з найпоширеніших причин смертності серед дорослого населення і другою причиною смертності дітей у віці від 5 до 14 років.
З метою подолання цієї негативної тенденції в Кабінеті Міністрів була створена спеціальна Координаційна рада з питань безпеки руху, розроблені і затверджені нові норми будівництва доріг, а також затверджена і започаткована програма розбудови інфраструктури безпеки «500-500-1000». Програма передбачає будівництво безпечних переходів, острівців безпеки та інших об’єктів.
Глава Уряду Володимир Гройсман, перебуваючи у Кам’янці-Подільському, зустрівся з Єпископом Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької церкви Леоном Дубравським.
Прем’єр-міністр також зустрівся з членами вченої ради і студентського сенату Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Інформацію підготовлено
за матеріалами Урядового порталу