Визначено переможців обласного конкурсу журналістських робіт

Конкурсною комісією з обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області визначено переможців у 2024 році.

Цьогоріч обласний конкурс журналістських робіт проводиться уже ввосьме.

Члени комісії у складі депутатів обласної ради, представників органів місцевого самоврядування Хмельниччини, громадської, медійної та експертної спільноти, проаналізували матеріали, які були подані засобами масової інформації на конкурс у чотирьох номінаціях: «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Краща телепрограма, сюжет», «Краща онлайн-публікація», «Кращий радіоматеріал».

У нинішньому році конкурс відзначився активністю журналістів – на розсуд комісії надійшло 47 робіт від 13 мас-медіа краю.  Найбільше матеріалів подала філія акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція «ПОДІЛЛЯ-ЦЕНТР» (м. Хмельницький) – 11, приватне підприємство «Городоцький районний телерадіопресцентр» – 9 робіт, Хмельницьке міське комунальне підприємство «Міська телерадіокомпанія «Місто» – 8, по три матеріали представили  сайт «Є» (м. Хмельницький), газета «Сімейна газета» (м. Хмельницький) та суспільно-політичне онлайн-медіа «Лінза» (Лінза.Медіа), по дві – ДП ДТА «33 канал», Телеканал Перший Подільський та по одному матеріалу надійшло від телекомпанії TV7+ (м. Хмельницький), YouTube каналу Хмельницької АЕС (м. Нетішин), ютуб-каналу Nagolos  (м. Хмельницький), ПП «Редакція газети «Шепетівський вісник» (м. Шепетівка), сайту RadioSTonline Старокостянтинівського міського радіомовлення, інформаційного вісника «Перспектива» (м. Нетішин) та товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа-Холдінг «ВСІМ».

Зокрема, у номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» на перемогу претендувало вісім робіт, у номінації «Краща телепрограма, сюжет» – 20, у номінації «Краща онлайн-публікація» – 15 та у номінації «Кращий радіоматеріал» переможця визначали серед чотирьох претендентів.

Відповідно до Положення у кожній з чотирьох номінацій визначаються по три переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. гривень.

На підставі результатів рейтингового оцінювання конкурсних робіт головою обласної ради Віолетою Лабазюк підписано відповідне розпорядження про нагородження цьогорічних переможців конкурсу журналістських робіт.

Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» переможницею визнано редакторку ПП «Редакція газети «Шепетівський вісник» з міста Шепетівка Світлану Мороз за публікацію «Злетів у небо світлим янголом…».

Друге місце у цій номінації отримала керівник інформаційного вісника «Перспектива» з м. Нетішин Тетяна Степанюк за публікацію «Історія командира «Войцеха»: «Мрію про перемогу, а ще – про спокій та щастя дітей». Третє місце – у журналістки газети «Сімейна газета» Лесі Садомської  за публікацію «Дружиною стати мені не судилося – війна  залишила вдовою».

Серед відеоматеріалів у номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано журналістку філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція (Суспільне Хмельницький) Діану Колесник за матеріал «Завжди коли мали йти на бойове завдання молоді побратими, він йшов замість них». Друге місце члени комісії віддали журналісту хмельницької телекомпанії TV7+ Юрію Курочці за матеріал «Жіноча сила тилу». Третє місце виборов матеріал «Повернення з полону» журналістки хмельницького міського комунального підприємства  «Міська телерадіокомпанія «Місто» Ірини Кондратюк.

У номінації «Краща онлайн-публікація» серед заявлених на конкурс публікацій перше місце присуджено журналістці сайту «Є» (м. Хмельницький) Світлані Волковій за матеріал «Донечка все частіше каже, що хоче бачити тата поруч, а не на хмаринці». Друге місце у цій номінації отримала журналістка товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа-Холдінг «ВСІМ» Юлія Васільєва за матеріал «Я від емоцій аж кричати почала»: мама звільненого з полону Руслана Бігняка». Третє місце у журналістки Маріанни Шкаврон з ПП «Городоцький районний телерадіопресцентр» за матеріал «Жовтень змінив їх назавжди: Віктор Фандира та В’ячеслав Борита з Городоччини вчаться жити по-новому».

У номінації «Кращий радіоматеріал» перше місце у журналістки з філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція (Суспільне Хмельницький) Інни Ніколаєвої за радіоматеріал «У полі зору». Друге місце у цій номінації члени комісії присудили Аллі Коломеї – журналістці з цієї ж філії за матеріал «Перспективи малих шкіл у громадах на Хмельниччині». Третє місце посів матеріал журналістки хмельницького міського комунального підприємства  «Міська телерадіокомпанія «Місто» Тетяни Самсонюк за матеріал «Можливості «Ветеранського простору».

За час існування обласного конкурсу журналістських робіт, за 2017-2024 роки, відзначено 97 представників мас-медіа.

Вітаємо цьогорічних лауреатів обласного конкурсу! Бажаємо подальших творчих звершень в ім’я української Перемоги!

Започаткований конкурс у 2017 році рішенням тринадцятої сесії Хмельницької обласної ради. Відповідно до Положення, конкурс запроваджено  з метою підвищення обізнаності населення Хмельницької області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у національних, регіональних та місцевих засобах масової інформації.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, у 2022 році на одній з сесій змінили тематику конкурсу та внесли відповідні зміни до Положення.

Отже, цьогоріч пріоритетними напрямами тематики Конкурсу визначено наступні:

  • застосування принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні під час війни;
  • взаємодія органів державної влади та органів місцевого самоврядування в протидії військовій агресії й захисту територіальної цілісності та суверенітету держави;
  • лідерство в місцевому самоврядуванні в умовах воєнного стану;
  • інноваційні приклади прийняття рішень органів місцевого самоврядування на першочергові потреби територіальної оборони та підтримку місцевої інфраструктури громад;
  • герої та героїні, які захищають громади, свободу та свій вибір;
  • співпраця місцевого самоврядування та громадянського суспільства;
  • збереження та розвиток місцевої економіки, створення нових робочих місць, залучення зовнішніх ресурсів;
  • інтеграція внутрішньо переміщених осіб;
  • волонтерська діяльність, надання благодійної допомоги для Збройних сил України та внутрішньо переміщених осіб.

За такими ж критеріями оцінювалися роботи й цьогоріч.

попередня статтяВ обласному художньому музеї експонуватиметься виставка «Фотографи старовинного Бахмута»