З метою забезпечення права дитини на зростання у сімейному оточенні

Хмельниччина стала пілотною областю з розвитку сімейних форм виховання (патронатні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), впровадження якого здійснюється спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України,  Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

З метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дитини на  зростання в сімейному оточенні в Хмельницькій області створено Координаційну раду із забезпечення права дитини на зростання у сімейному оточенні. Очолив її заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв.

Перше установче засідання Координаційної ради відбулося сьогодні у форматі онлайн і офлайн за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, заступника голови обласної ради Валентина Соколюка, начальника обласної військової адміністрації Сергія Тюріна, представників Національної соціальної сервісної служби України, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, керівниці секції захисту прав дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Джин Чой, представників департаментів та служб ОВА, територіальних громад Хмельниччини.

У своєму виступі голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що через війну багато дітей втратили сім’ї. Саме тому, спільне завдання – максимально опікуватися цими дітьми, створювати їм належні умови перебування, аби ці діти зростали в нормальній соціальній атмосфері в тих установах області, де вони тимчасово проживають.

«Обласна рада сприятиме реалізації пілотного проєкту на потужностях обласної комунальної власності. Спільно з обласною військовою адміністрацією ці питання обговорено, – сказала Віолета Олександрівна. – Дякую за надійне партнерство Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ), розраховуємо на залучення фінансового ресурсу, аби діти України і Хмельниччини зокрема зростали в родинах, які про тих турбуються, в атмосфері любові і домашнього затишку».

Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Для цього  державою передбачено декілька форм влаштування дітей, які мають статус, щоб вони мали можливість зростати і розвиватися саме в сімейному оточенні.

Саме з такою метою в Україні 20 листопада минулого року, у Всесвітній день дитини, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей презентував проект Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному оточенні.

 Реалізації цієї Стратегії дасть можливість налагодити взаємодію громадського сектору з органами влади на центральному та місцевому рівнях щодо забезпечення права дітей розвиватися саме в сімейному оточенні. Адже найкращим середовищем для життя й розвитку дитини є сім’я.

Важливим є привернення уваги територіальних громад до проблеми перебування дітей з громад в закладах інституційного догляду та напрацювання механізмів попередження вилучення дітей з сім’ї, розробка заходів на місцевому рівні для зміцнення спроможності сімей з дітьми. Будинок дитини повинен бути тимчасовим прихистком для дитини, яка перебуває в складних життєвих обставинах, а не місцем її постійного перебування.

Учасники засідання Координаційної ради із забезпечення права дитини на зростання у сімейному оточенні відвідали Дитячий будинок та Плужненський ліцей обласної ради, комунальний соціально-медичний заклад «Меджибізький дитячий будинок-інтернат».

попередня статтяМіжнародне співробітництво громад: Президент підписав Закон
наступна статтяВнутрішньо переміщені особи Красилівської громади отримали грошові сертифікати