Зерно, посіяне в землю, дає хліб. Посіяне слово дає хліб духовний. Не випадково саме ці два слова дали назву традиційному подільському фестивалю. Уже вшосте письменники краю спільно з Хмельницьким обласний літературним музеєм провели літературний фестиваль «Зернослово». І теж, за традицією, в одному із районів області. Так співпало, що 16 травня світ відзначав і захоплювався красою української вишиванки, а для чемерівчан це ще й дата народження відомого письменника – поета і перекладача Тодося Осьмачки. Свого часу він кілька років жив і працював на Чемеровеччині.
Тож творчі виступи хмельницьких письменників Василя Горбатюка – директора обласного літературного музею, Петра Маліша – голови обласної організації НСПУ, Неоніли Яніцької – відповідального секретаря Хмельницької обласної організації НСЖУ та поетеси Ольги Ткач присвячувались генетичному коду нації, зашифрованому у вишиванці, духовному зв’язку поколінь, який найповніше передається саме у слові.
Програма літературного фестивалю була насиченою: письменники зустрілись із шанувальниками своєї творчості у центральній районній бібліотеці. Відведений час пролетів непомітно – яскраві виступи, історичні екскурси, поетичні читання письменницького «десанту» дарували багато позитивних емоцій слухачам, відкривали їм невідомі сторінки з життя Подільського краю. Приємною несподіванкою для директора Чемеровецької районної бібліотечної системи Марії Кульпінської стали книги хмельницьких письменників-спілчан, літературний альманах «Південний Буг», подаровані бібліотеці.
Наступна зустріч відбулась з представниками молодого покоління – у стінах комунального закладу обласної ради Чемеровецькому медичному коледжі. Учасники фестивалю виступали перед вщерть заповненою аудиторією. Для багатьох студентів І-ІІ курсів це було перше знайомство з письменниками-земляками. Судячи з їхньої реакції та різноманітних запитань, майбутні медики почерпнули для себе чимало пізнавальної інформації про літературу і тих, хто покликаний її творити нині. Бібліотеці закладу (бібліотекар Ольга Гуцол) гості теж подарували власні видання та нові книги колег-подільських авторів.
Завершальну крапку учасники літфестивалю «Зернослово» поставили, як і годиться, у селі. Івахнівці відомі тим, що тут жива пам’ять про Тодося Осьмачку. Її береже, зокрема, сільська бібліотекарка Алла Боднарчук. І хоча за вікнами шумів дощ, у бібліотеці світлішало від спогадів, щирого спілкування. Мабуть, так і має бути: слово, проросле у душі письменника чи поета, неодмінно упаде зерням на батьківську землю, що Поділлям зветься.