Вишиванка – сучасний символ України

Сьогодні, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки, який уже став народним святом. Цього дня керівники та працівники виконавчого апарату Хмельницької обласної ради, апарату і  структурних підрозділів облдержадміністрації прийшли на роботу у традиційному українському вбранні.

Крім цього, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук разом з головою облдержадміністрації Вадимом Лозовим долучилися і до вишиванкових флешмобів, які відбулись у приміщенні Будинку рад. Тут у холі була представлена колекція вишиванок Хмельницького обласного краєзнавчого музею та унікальні сорочки вишиті бісером з фондів Хмельницького обласного художнього музею.

Також педагогічні та учнівські колективи Грицівського вищого художнього професійного училища № 19 та Подільського центру професійної освіти представили на виставці вироби декоративно-ужиткового мистецтва виконанні в традиціях української вишиванки, а саме: рушники, сорочки, сучасний молодіжний одяг, біжутерія.

Гарними піснями усіх присутніх вітав гурт «Родина” обласної філармонії.

З нагоди відзначення Дня вишиванки, Неоніла Андрійчук, Вадим Лозовий спільно з працівниками виконавчого апарату обласної ради, апарату ОДА, структурних підрозділів облдержадміністрації виконали українську пісню “Два кольори” та передали естафету Тернопільській області.

Довідка

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день).

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

попередня статтяМикола Руцький – цьогорічний лауреат обласної премії імені Дмитра Прилюка в галузі журналістики
наступна стаття«Зернослово» проростає на Чемеровеччині