Палац Гіжицького – архітектурна пам’ятка 19 століття, розташована в селі Новоселиця Хмельницького (колишнього Старокостянтинівського) району. Побудований палац близько 1820 року коштом Людовіка Гіжицького.
Сучасне село Новоселиця в давнину значилося як ферма-хутір. Вона до 1725 року належала великим магнатам Сангушкам, але згодом вони продали свої володіння Бартоломею Гіжицькому. Його родина з 17 століття орендувала цю місцевість у Сангушків, однак викупила її остаточно тільки в згаданому 1725 році і володіла нею аж до 1912 року. Бартоломей Гіжицький служив при королівському дворі Польщі, був доволі впливовою особою на Волині. Похований він, до речі, в кафедральному соборі Кам’янця-Подільського. Його син Каетан Гіжицький успадковує Новоселицю, однак своєю резиденцією він обирає Краснопіль, де будує палац, один з перших в стилі англійської неоготики в Україні. Можливо, звідси пішла майже сімейна традиція будувати неоготичні резиденції. Молодший брат Каетана залишається в Новоселиці і при його сині Людовіку Гіжицькому будується палац в стилі англійської неоготики. Одні дані стверджують, що побудований палац на початку 19 століття, але існує і точніша дата – 1820 рік. Син і онук Людовіка пов’язали своє життя з Австро-Угорщиною – вони добилися титулів графа, однак про маєток не забували і періодично в ньому бували.
У 1912 році Йосип Гіжицький продає палац іншому місцевому магнату (за іншою версією програє в карти) Йосипу Потоцькому, який мав величезні володіння на Волині. Палац був йому непотрібний, він здає його в оренду Стефану Щуцькому та його дружині Софії Коссак – це видатна польська письменниця, яка застала події 1917-1919 років в палаці і описала ці події у книжці «Пожарище». Палац постраждав під час Першої світової війни, але пізніше був відновлений. За радянського часу палац часто міняв своє призначення і зараз в палаці міститься аграрний ліцей, а навколишній парк має статус парк-пам´ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення – «Новоселицький парк», площа його сягає 200 га, тут є доволі старі дерева, які дивом збереглися з часів Гіжицьких та Потоцьких.
Палац являє собою цікавий зразок англійської неоготики. Але багато фахівців називають стиль палацу романтизмом, з елементами неоготики. Готичні елементи – стрілчасті вікна, декоративні вежі, бутафорське кам’яне переплетіння над вікнами, мезонін та довгий фронтон, знову ж із стрілчастим готичним декором – ці елементи формують цілісний образ новоселицького палацу Гіжицьких. На перший погляд, споруда видається оборонною – масивність стін та конструкцій. Фасад будівлі прикрасили аркадним під’їздом для карет, а над ним спорудили терасу для відпочинку. Інтер’єри палацу повністю не збереглися, і відомостей про них небагато.