Організатор громадського обговорення – відділ з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату Хмельницької обласної ради. Громадське обговорення проводилось з питання про зміну профілю та назви КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.О.Островського».
На підставі рішення сесії Хмельницької обласної ради VII скликання від 20 грудня 2019 року №53-29/2019 «Про проведення громадського обговорення», згідно зі статтею 11 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» трудовим колективом КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського» було надано пропозицію щодо зміни назви та профілю КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського» на «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.», профіль історичний. Зазначене інформаційне повідомлення щодо проведення громадського обговорення під час розгляду питання зміни профілю з літературно-меморіального на історичний та назви (перейменування) КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського» Хмельницької обласної ради на КЗК «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.» було оприлюдненню на офіційному веб–сайті Хмельницької обласної ради.
Згідно з інформаційним повідомленням, запропоновано перейменувати – на повну юридичну назву «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.», коротку назву «Музей пропаганди».
Пропозиції (зауваження) приймались з дня оприлюднення Інформаційного повідомлення і до 10.03.2020 року.
Засідання за круглим столом відбулось 16.03.2020 р. о 13.00 за адресою: м. Шепетівка, вул. Островського 2, кінолекційна зала музею.
Під час громадського обговорення були отримані наступні пропозиції (зауваження):
– від громадян м. Шепетівки в особі Криворучко Л.Г.: перейменувати на коротку назву «Музей пропаганди»;
– Український інститут національної пам’яті: підтримують назву «Музей пропаганди»;
– матерів загиблих воїнів АТО ( копія звернення до голови Хмельницької облради Загородного М.В. ) щодо підтримки колективу;
– ТКС «Заслав’є» в особі Федотова В.: про створення на базі музею М.Островського Шепетівського центру вивчення села;
– звернення шепетівчан щодо збереження музею;
– від Українського центру розвитку музейної справи щодо підтримки назви «Музей пропаганди»;
– від Українського комітету Міжнародної Ради Музеїв (ІСОМ) щодо підтримки ініціативи створення «Музею пропаганди».
Ознайомившись з усіма зареєстрованими пропозиціями, присутні одноголосно проголосували за зміну профілю музею з літературно-меморіального на історичний та нову назву «Музей пропаганди».
Результати засідання подано на розгляд Хмельницької обласної ради.