Хмельницька обласна рада прийняла десять звернень до центральних органів влади

На пленарному засіданні двадцять сьомої сесії депутати прийняли десять звернень до центральних органів влади.

Так, Хмельницька обласна рада звернулась до Президента України, Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України щодо компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС.  Як йдеться у зверненні, «людям які проживають в зоні спостереження, державою гарантується право на соціально-економічну компенсацію ризиків, пов’язаних із використанням ядерної енергії в обсязі і в порядку, визначеному статтями 12, 12-1, 12-2 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

У іншому зверненні до Верховної Ради України депутати Хмельницької обласної ради пропонують  розробити та прийняти Закон України, яким би врегульовувалась діяльність у сфері медіації. Як вважають обранці, медіація як  досудова та позасудова процедура врегулювання конфлікту (спору) шляхом переговорів сторін конфлікту (спору) за допомогою одного або декількох медіаторів, дозволить розвантажити судову систему.

Підтримали хмельницькі депутати і звернення своїх колег з Житомирської обласної ради щодо якості та доступності первинної медичної допомоги для сільського населення. Дане рішення після підписання головою буде направлене Кабінету Міністрів України, Міністерству охорони здоров’я України, Національній службі здоров’я України та Житомирській обласній раді.

У прийнятому сьогодні зверненні Хмельницької обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблем фінансування системи професійно-технічної освіти депутати вимагають «терміново прийняти у новій редакції Закон України про професійну (професійно-технічну освіту) України, внести зміни до Бюджетного кодексу України та передбачити в бюджеті субвенції на підготовку робітничих кадрів у повному обсязі, передати майно закладів професійно-технічної освіти на баланс обласної ради». Цю позицію обранці аргументують тим, що «…заклади професійно-технічної освіти готують кадри, потрібні в конкретному регіоні…, а мережа закладів професійно-технічної освіти часто єдина доступна освіта для дітей з малозабезпечених сімей і сиріт, яких у регіонах і невеликих містах значно більше, ніж у столиці й обласних центрах».

 Також Хмельницька обласна рада звернулась  до Прем’єр-міністра України щодо проблем нераціонального використання рибних ресурсів, браконьєрства та заборону промислового рибальства на Дністровському водосховищі. Депутати пропонують, щоб дана заборона діяла «на період 2020-2023 роки для вирішення екологічної ситуації, пов’язаної зі збереженням водних біоресурсів у регіоні, відновлення чисельності видів риб що перебувають під охороною відповідно до нормативно-правових актів, а також занесених до Червоної книги України».

 Депутати Хмельницької обласної ради пропонують Кабінету Міністрів України розробити і затвердити порядок передачі земельних ділянок у власність ОСББ та ЖБК. Адже «порядку, який би пояснював, як саме отримати громадянам землю саме у власність Кабінет Міністрів на сьогоднішній день та к і не зробив, що дає можливість владі на місцях приймати незаконні рішення, а саме здавати в оренду земельні ділянки під житловими будинками ОСББ та ЖБК, що в свою чергу створює соціальну напругу та невдоволення власників квартир».

 Ще в одному зверненні до Кабінету Міністрів України депутати Хмельницької обласної ради просять  виділити додатковий обсяг медичної субвенції з державного бюджету. Як йдеться у зверненні, «медична субвенція забезпечує потребу у видатках галузі «охорона здоров’я» (без енергоносіїв) лише на 78,2 відсотка. Тому місцеві бюджети змушені спрямовувати власні надходження, як на заробітну плату медичних працівників, так і медикаменти… З метою недопущення соціальної напруги, депутати обласної ради просять розглянути питання виділення для області додаткового фінансового ресурсу за рахунок резерву медичної субвенції та нерозподілених видатків для територій Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, в обсязі 34,7 млн. гривень».

На пленарному засіданні двадцять сьомої сесії Хмельницька обласна рада підтримала звернення своїх колег з Львівської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України, Міністра енергетики та захисту довкілля України щодо заборони торгівлі російським вугіллям.

А от при розгляді звернення з питання проведення всеукраїнського референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні депутати створили робочу групу з представників фракцій, яка впродовж перерви узгоджувала текст цього звернення. І за результатами міжфракційного обговорення уже доопрацьоване дане звернення Хмельницької обласної ради до Президента України було прийнято більшістю голосів. Причому, депутати вирішили направити дане звернення в усі обласні ради з метою підтримки на їхніх сесіях.

Ще одне звернення на сесію надійшло від громадських організацій області, представники яких під час засідання президії обласної ради звернулися з вимогою винести на голосування питання про відповідне звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та голови депутатської фракції партії «Слуга народу» щодо неприпустимості неперсонального голосування в парламенті. Під зверненнями підписались представники комунальних закладів та підприємств, засобів масової інформації, адвокати та голови ОСББ, представники громадських організацій та підприємств. Більшість, а саме 45 депутатів,  проголосували за дане звернення.

 

 

попередня статтяНа контролі обласної ради – 57 депутатських запитів
наступна стаття27 чергова сесія завершила свою роботу