27 чергова сесія завершила свою роботу

Голова обласної ради Михайло Загородний 19 вересня провів пленарне засідання двадцять сьомої сесії облради.

У засіданні взяли участь 70 депутатів. Обласні обранці розглянули 60 питань порядку денного та прийняли 60 рішень з різних галузей життєдіяльності краю.

На початку пленарного засідання Михайло Загородний оголосив заяву депутата Сергія Іващука про створення в обласній раді міжфракційної депутатської групи «За рідну землю», до якої увійшло 26 депутатів. Очолив групу Сергій Іващук. На сьогодні в обласній раді 14 депутатських груп.

Також головуючим було оголошено заяву депутата Михайла Бойка про вихід з депутатської фракції політичної партії ВО «Батьківщина». Наразі в облраді сім депутатських фракцій та чотири позафракційних депутата.

Ключове питання порядку денного – внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Внесення змін до основного фінансового документу області на поточний рік обумовлено збільшенням обсягу обласного бюджету за рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету за 6 місяців поточного року, залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету, надходження субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, надходження інших субвенції з місцевих бюджетів тощо.

Оскільки фінансовий ресурс, за словами головного фінансиста краю, від перевиконання доходної частини обласного бюджету незначний, він, в першу чергу, спрямовується на вирішення основних проблем, які виникли в процесі виконання бюджету в обласних закладах. Зокрема, на забезпечення стабільної роботи обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф до кінця року за рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету за січень-червень на забезпечення видатками для виплати заробітної плати працівникам; для підвищення оперативності роботи швидкої допомоги області на технічне переоснащення оперативно-диспетчерської служби та підключення її до телекомунікаційної мережі загального користування; продовження роботи в області із забезпечення населення питною водою, враховуючи звернення голів райдержадміністрацій, міських і сільських голів та пропозиції депутатів обласної ради, на будівництво (реконструкцію) мереж водопостачання та водовідведення; оплату енергоносіїв; вирішення інших проблемних питань, пов’язаних з необхідністю поліпшення матеріально-технічної бази обласних закладів тощо.

Даним рішенням змінено бюджетні призначення по головних розпорядниках бюджетних коштів обласного бюджету.

Так, загальний ресурс, спрямований для Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації складає майже 28 млн. грн, для Департаменту соціального захисту населення ОДА за рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету передбачено майже 15 млн. грн, з яких кошти будуть спрямовані на виконання заходів обласних програм, надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування, надання одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення, на виконання заходів обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2019-2020 роки, на здійснення одноразової компенсації виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності. Загальний ресурс, який передбачається спрямувати для Департаменту освіти і науки облдержадміністрації складає понад 5, 5 млн. грн, для управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації спрямовується більше 2 млн. гривень.

Після обговорення даного питання депутати схвалили зміни до обласного бюджету на поточний рік 53-ма голосами «за».

Рішенням ради депутати присвоїли звання «Почесний громадянин Хмельниччини» Фрідману Артуру Давидовичу – депутату Хмельницької обласної ради семи скликань, голові спостережної ради, генеральному директорові ПрАТ «Об’єднання «ПРОГРЕС». Цієї відзнаки Артур Фрідман удостоївся за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, видатні заслуги перед Хмельниччиною у будівельній галузі, вагомий особистий вклад у справу становлення та розбудови місцевого самоврядування, активну депутатську діяльність, спрямовані на вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку Хмельниччини і зростання добробуту її жителів, а також з нагоди 28-ї річниці Незалежності України.

Призначили депутати Наталію Ткачук директором комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я».

Підтримали обласні обранці клопотання перед Верховною Радою України про нагородження Почесною грамотою ВРУ Галини Барабаш, Віктора Кліща та Олександра Кокряцького.

Блок питань порядку денного стосувався надання гірничих відводів для розробки та спеціальних дозволів на користування надрами. Так, рішенням ради надано товариству з обмеженою відповідальністю «МОНОЛІТ–КРИВИН» гірничий відвід для відкритої розробки родовища пісків «Завитні-1», погоджено приватному акціонерному товариству «Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр» розширення меж раніше наданого у користування Красносілківського родовища гранітів та мігматитів та внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами, надано товариству з обмеженою відповідальністю «Європісок» гірничий відвід для відкритої розробки ділянки № 1 Головчинецького родовища пісків та вапняків, надано виробничо-комерційному підприємству «ЯВІР-ІНВЕСТ» гірничий відвід для відкритої розробки Крупецького-2 родовища пісків, погоджено  акціонерному товариству «Подільський цемент» розширення меж Гуменецької ділянки вапняків Гуменецького родовища та внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами та встановлено державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» межі зони санітарної охорони Нетішинського родовища питних підземних вод.

Відмовили депутати у погодженні надання товариству з обмеженою відповідальністю «НАДРААЛЬЯНС» спеціального дозволу на користування надрами.

Депутати внесли зміни до програми відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки. КП «Аеропорт Хмельницький» передбачається спрямувати 10 мільйонів гривень, які будуть направлені на виготовлення проєктно-кошторисної документації для реконструкції аеродромного комплексу летовища з продовженням злітно-посадкової смуги на 500 метрів. Таким чином на розвиток місцевого аеропорту на 2018-2022 роки в програмі офіційно закладено 97 мільйонів 200 гривень.Також сесією внесено зміни до програми фінансової підтримки функціонування Агенції регіонального розвитку Хмельницької області на 2019-2021 роки». Згідно зі змінами, збільшено джерела фінансування діяльності Агенції. Так, у 2019 році передбачається спрямувати більше одного мільйона гривень, у 2020 – 1 млн. 066 тис. грн,  у 2021 – 1 млн. 337,5 тис. гривень. Внесено зміни депутатами й до програми підвищення обороноздатності та бойової готовності військових частин Збройних Сил України, які розташовані на території Хмельницької області, на 2018-2019 роки та до антикорупційної програми Хмельницької обласної ради на 2019 рік.

Взяли до відома депутати інформації про хід виконання у першому півріччі 2019 року програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2019 рік, про хід виконання у 2018 році Плану заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2018-2020 роки, а також інформації про хід виконання у 2018 році чотирьох регіональних програм – поводження з відходами у Хмельницькій області на 2018-2022 роки, «Питна вода Хмельниччини» на 2008-2020 роки, сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2020 роки, підвищення рівня безпеки дорожнього руху Хмельницької області на 2018-2020 роки.

Частина питань порядку денного стосувалася врегулювання питань об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Хмельницької області.

Окрім того, депутати прийняли десять звернень до центральних органів влади.

У пленарному засіданні двадцять сьомої сесії взяли участь голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники територіальних управлінь центральних органів влади, представники місцевих засобів масової інформації.

 

попередня статтяХмельницька обласна рада прийняла десять звернень до центральних органів влади
наступна статтяОбласна влада привітала машинобудівників краю з професійним святом