14 червня – Всесвітній день донора крові

З нагоди Всесвітнього дня донора працівники виконавчого апарату обласної ради  долучилися до Всесвітньої акції із донації крові.

Цей день в Україні вчергове відзначається в умовах російсько-української війни, тому є особливим. Потреба у крові постійно зростає. Ми повинні  робити все від нас залежне, аби зберегти життя кожному захиснику та захисниці. Окрім того, варто не забувати й про цивільних, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів – їм також необхідна донорська кров.

Службовці обласної ради вже не вперше долучаються до здачі крові, адже знають, що їхня кров може врятувати комусь життя.

Здаючи кров, ми надаємо шанс на життя і робимо свій безцінний внесок у добру справу.

Медики комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр служби крові» звертаються до небайдужих хмельничан і закликають до збору крові, особливо резус негативних груп.

Усі бажаючі можуть здати кров з понеділка до п’ятниці від 8 до 13 години, субота-неділя – вихідні.

Даний комунальний заклад обласної ради знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вулиця Сковороди, 29, тел. (0382) 67-18-36, 67-17-93.

Всесвітній день донора крові – це подяка добровільним неоплачуваним донорам за їхній благородний вчинок та порятунок життя людей, що потребують переливання донорської крові або її компонентів. Слово «донор» походить від латинського dono – дарую. Різноманітні активності, які відбуваються в цей день мають за мету підвищити рівень обізнаності населення щодо необхідності регулярного донорства крові з метою забезпечення якості, безпеки та доступності крові або її продуктів для тих, хто її потребує.

Ініціаторами запровадити 14 червня Всесвітній день донора крові виступили чотири міжнародні організації, які закликають до добровільної і безкоштовної здачі крові – це Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародна Федерація Організацій Донорів Крові та Міжнародне товариство з переливання крові.

 

попередня стаття «Права людини в умовах війни: Хмельниччина»  
наступна статтяНадання соціальних послуг має стати доступнішим для неурядових організацій