15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З цієї нагоди сьогодні, в день 29-ї річниці виведення військ з Афганістану, заступник голови обласної ради Валерій Лесков, заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, голова обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Микола Приступа поклали вінки та квіти до пам’ятника подолянам, полеглим в Афганістані та інших локальних війнах на територіях інших держав.
Сюди також прийшли ветерани-афганці, учасники бойових дій, матері, батьки, вдови, діти загиблих на війні солдатів, а також близькі і рідні ветеранів. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.
Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).
Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, — українець. У війні в Афганістані брали участь 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3 тисячі 360 наших земляків – не повернулися до своїх рідних домівок. Серед них – і наші земляки. Сто дев’ять юних подолян заплатили життям за інтереси чужої країни. Двоє пропали безвісти. Окрім Афганістану, наші співвітчизники несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра – Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Усього вихідці з України брали участь у миротворчих операціях та військових конфліктах у 26-ти країнах світу.