Ми завжди були з Шевченком, а він був з нами – повсякчас, на кожному крутозламі історії, на всіх шляхах нашої боротьби за національну ідентичність.
Тарас Григорович є не тільки геніальним поетом, художником, а й справжнім символом боротьби українського народу. Його творчість досі актуальна, а його внесок у розвиток української культури неоціненний.
Навіть у найтемніші часи заборон, утисків та окупацій люди знали: там, де немає Шевченка – там не буде й України. З його словами і з його заповітами наші прадіди кидалися у вогонь перших революцій, виходили на соборне віче 1918-го, лягали в холодні сніги під Крутами, відвойовували забраний більшовиками хліб у закатованих голодом селах. Вони брали його «Кобзар» і в окопи Другої світової, і в потаємні повстанські криївки, і в довгі табірні ночі політичних заслань, і на вогненні барикади Революції Гідності.
І сьогодні ми захищаємо Україну, маючи за зброю могутні Тарасові слова: «І вражою злою кров’ю волю окропіте!..»
Дев’ятого березня, у ювілейну річницю від дня народження Тараса Шевченка – поета, художника, мислителя, сина українського народу, у місті Хмельницькому вшанували його пам’ять, поклавши квіти до підніжжя пам’ятника Кобзареві.
У сквері обласного центру, біля пам’ятника Великому Кобзарю, відбувся пам’ятний захід за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Гончарука, заступника голови обласної ради Валентина Соколюка, представників обласної військової адміністрації, міської ради та громадськості.
Під час зібрання прозвучали його незабутні твори у виконанні Хмельницького муніципального камерного хору під керівництвом Ігоря Цмура.
Тарас Шевченко був, є і залишається з нами у всі часи.