День, що нагадує про важливість дбати про серцево-судинну систему і брати на себе відповідальність за власне здоров’я та життя. Адже що може бути важливішим? Українці це знають достеменно.
Та чи знали ви, що саме Україна є лідером у світі за смертністю від серцево-судинних захворювань. 450 000 втрачених життів щороку, більшість з яких можна було врятувати.
Серцево-судинні захворювання — це хвороби серцевого м’яза та кровоносної системи. Серед них: ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, інфаркт міокарда, інсульт.
Розвиток серцево-судинних захворювань напряму залежить від чотирьох поведінкових факторів ризику: куріння, вживання алкоголю, незбалансоване харчування, недостатня фізична активність.
Тобто, здоров’я серця, як і в цілому всього організму, визначає щоденний стиль нашого життя.
Дослідження науковців демонструють, що понад 60% населення України мають хоча б 1–2 фактори ризику, а третина українців — 3–5 факторів.
На щастя, наше здоров’я — в наших руках, і ми можемо змінити ситуацію на краще, якщо щодня обиратимемо правильний спосіб життя. Ось кілька рекомендацій від Всесвітньої організації охорони здоров’я, які допоможуть вберегти серце здоровим:
- відмовтеся від куріння та алкоголю; ані безпечного куріння, ані безпечної дози спиртного не існує;
- приділяйте фізичній активності щонайменше 30 хв на день: робіть руханку, піднімайтеся сходами, ходіть пішки;
- харчуйтеся збалансовано: їжте щонайменше 400 г овочів та фруктів щодня, більше клітковини (цільнозернові каші, бобові та горіхи), зменшуйте вживання солі (до 5 г на день) та трансжирів (магазинної випічки, оброблених продуктів).
Звертайтеся до лікаря, якщо відчуваєте біль та важкість у грудях, маєте підвищений артеріальний тиск, часті задишки та набряки у ногах.
Не відкладайте ваше здоров’я на завтра! Бережіть серце щодня!
З інформаційних джерел