У Хмельницькому відкрили Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації

DSC_0749Перший в Україні Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації (РНКЦ ВМО) та дев’ятий у світі почав функціонувати у Хмельницькому на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби.

Як зазначив присутній на заході Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, в Регіональному кінологічному навчальному центрі здійснюватиметься підготовка службових собак митних органів країн Центральної Європи. За словами головного фіскальника країни, це підвищить авторитет вітчизняної кінології на міжнародному рівні та дасть можливість забезпечити належний рівень підготовки службових собак ДФС через отримання досвіду та передових методик у галузі кінології. Актом створення Центру є підписання «Меморандуму про взаєморозуміння між Всесвітньою митною організацією і ДФС України про створення РНКЦ ВМО в місті Хмельницький».

Саме завдяки тісній співпраці з Всесвітньою митною організацією, представники якої теж були на відкритті Центру, в останній час практикується обмін досвідом, зокрема щодо умінь і навичок ефективного застосування службових собак для своєчасного виявлення та запобігання фактів контрабанди та митних правопорушень.

«Хмельниччина має за честь мати такий заклад в обласному центрі. Без перебільшення це важлива подія не лише для митників Хмельниччини, а й символ оновлення наших контролюючих органів та суспільства загалом. Сьогодні, у складний для України час, митниця відіграє важливу роль у забезпеченні захисту економічних інтересів держави, збереженні національно-культурної спадщини народу, слугує надійним бар’єром для контрабанди, контрафактної і неякісної продукції», – зазначив голова обласної ради Михайло Загородний, який завітав на відкриття Центру.

Керманич області наголосив, що злагоджена та професійна робота митників сприятиме подальшому розвитку зовнішньоекономічної діяльності українських підприємств, наповненню державного бюджету та зміцненню міжнародного авторитету нашої держави.

З відкриттям у Хмельницькому Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації, – зауважив Михайло Васильович, – розпочнеться новий відлік розвитку системи підготовки інспекторів-кінологів на рівні міжнародних стандартів, з урахуванням передового міжнародного досвіду.

Учасники заходу ознайомилися з діяльністю Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС та навчально-тренувальною базою установи.

В урочистостях з нагоди відкриття Центру також взяли участь Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко, виконуючий обов’язки заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан, представники Всесвітньої митної організації, представники митної служби Молдови, Польщі, Грузії та Азербайджану, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.

Довідка.

Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення є територіальним підрозділом фіскальної служби, який здійснює спеціальну та спеціалізовану підготовку особового складу служби, підвищує рівень професійної компетенції фахівців митної справи. При цьому застосовуються новітні методи та практичний досвід спеціалістів департаменту.

Фахівцями департаменту впроваджуються новітні технічні засоби митного контролю, здійснюється спеціалізована підготовка операторів аналізу рентгенівських зображень, отриманих за допомогою інспекційно-доглядових комплексів.

Постійно модернізується навчально-матеріальна база. На сьогодні – це сучасний комплекс з умовним автомобільним пунктом пропуску, залізничним пасажирським вагоном, вантажним автомобільним напівпричепом, автоцистерною, кінологічним тренувальним комплексом та вольєрами на 30 собак.

Для слухачів облаштовані спеціалізовані аудиторії та кабінети інформаційно-комунікаційних технологій, ефективно використовуються інформаційні ресурси – Інтернет та єдина автоматизована система.

Значна увага приділяється здійсненню кінологічного забезпечення, оскільки це є одним з основних завдань департаменту.

Програма підготовки кінологічних команд включає первинну підготовку та спеціальний курс з пошуку наркотичних засобів, зброї та боєприпасів, тютюнових виробів, грошових знаків у вигляді банкнот та іншого. У складі мобільних кінологічних команд фахівці беруть участь у службових заходах у пунктах пропуску у зонах митного контролю.

Крім того, для обміну досвідом щодо умінь і навичок ефективного застосування службових собак для своєчасного виявлення та запобігання фактів контрабанди та митних правопорушень кінологічні команди беруть активну участь у міжнародних змаганнях і навчальних поїздках за кордон.

Загалом міжнародній діяльності та співпраці з іноземними колегами приділяється значна увага. Так, департамент реалізує програми Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Молдові та Україні, посольства США в Україні, зокрема, програма експертного контролю та безпеки кордонів за фінансової підтримки Державного департаменту США, Федерального офісу економіки та експортного контролю Німеччини, організації з безпеки та співробітництва в Європі, програми підготовки тренерів національних відомств, причетних до сфери безпеки та управління кордонами, організованої Женевським центром демократичного контролю над збройними силами спільно з іншими установами.

Здійснюється також активна співпраця з Інтерполом та Всесвітньою митною організацією з питань здійснення контролю за ввезенням культурних цінностей на територію України. Вже отримане погодження Інтерполу на використання бази даних викрадених культурних цінностей.

попередня статтяМи – українці! І ми цим пишаємося!
наступна статтяСім’ї прикордонників стали новоселами