Сім’ї прикордонників стали новоселами

IMG_615626 серпня у місті Хмельницький відбулося урочиста здача першої черги 74-х квартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення для військовослужбовців Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та членів їх сімей.

Символічну стрічку на вході до будинку перерізали Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Віктор Назаренко, голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко та Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Цієї події військовослужбовці вищого навчального закладу та їх родини очікували більше 15 років, адже останній розподіл житлової площі проводився в Академії у 2004 році. Сьогодні ордери на квартири отримали 32 сім’ї, з них 12 – учасники антитерористичної операції.

Від імені депутатів обласної ради та себе особисто щасливих новоселів з урочистою подією в їх житті та в історії вищого навчального закладу привітав голова обласної ради Михайло Загородний. Посадовець висловив слова щирої вдячності Голові Держприкордонслужби України за сприяння в соціальному захисті наших прикордонників та членів їх сімей і зазначив: «Попереду вирішення ще багатьох питань соціального характеру, в першу чергу це завершення будівництва другої черги цього житлового будинку та ще двох житлових будинків для прикордонників, в яких наразі тривають будівельно-монтажні роботи, розв’язання інших проблем. Адже усім нам відомо, що добробут кожної родини багато в чому залежить саме від належного забезпечення соціально-побутових умов людей, їх проживання та господарювання. Особливо це стосується соціального захисту військовослужбовців у неспокійний для країни час».

Як зазначив Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко, підвищення соціальних гарантій персоналу є одним з основних завдань на шляху реформування прикордонної служби. І сьогодні надзвичайно приємно передавати високоякісне житло прикордонникам, серед яких є учасники АТО та ветерани служби.

Після вручення ордерів на житло та ключів від квартир високі гості перерізали стрічку на вході до житлового будинку, оглянули його та поспілкувалися зі щасливими мешканцями новобудови.

На урочистому заході були також присутні персонал Національної академії, члени сімей прикордонників, представники інших силових відомств Хмельниччини, духовенство та громадськість.

Будівництво 9-поверхового будинку для прикордонників та членів їх сімей було розпочато у квітні 2015 року. Загальний бюджет зведення дому сягає 38 млн. 511 тис. гривень. Вартість побудованих 32-х квартир, які сьогодні здані в експлуатацію, – 19 млн. 121,82 тис. гривень.

Другу чергу, а саме 42 квартири, планується ввести експлуатацію у другому кварталі 2017 року.

Наразі триває будівництво ще двох будинків. На квартирному обліку в загальній черзі перебуває 286 родин прикордонників, з них 70 учасників бойових дій, 22 – позачергових, як ветерани служби.

Як відомо, в державному бюджеті поточного року були закладені 60 мільйонів гривень на будівництво житла Держприкордонслужби. На ці кошти в Україні здійснюється будівництво та реконструкція 15 житлових об’єктів. Вже введені в експлуатацію чотири об’єкти, зокрема, 185 квартир в Одесі, Києві, Харкові та Чопі. Прикордонне відомство планує до кінця року ввести ще п’ять об’єктів.