Ми – українці! І ми цим пишаємося!

День незалежності України – одне з визначних національних свят нашої держави. Безумовно любов до рідної країни живе у серцях кожного українця. Цього року Україна відзначає 25 -річчя своєї незалежності. Усі ми щиро віримо у розквіт нашої держави і безмежний дух патріотизму всіх українців.

З нагоди Дня незалежності для читачів Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка розгорнута книжкова виставка-інсталяція “З Днем народження, країно!” Відвідувачі бібліотеки знайомляться із книгами з історії української держави, про визначних діячів, які прославляли Україну. Корифеї українського слова займають почесне місце та зацікавлюють своїми творами вже не одне покоління читачів. З книг, розміщених на виставці, діти знайомляться зі звичаями українців та більш детально дізнаються про національний одяг та його історію. Прикрашає та доповнює виставку народна та державна символіка, колоритні ляльки-мотанки і українські віночки.

Екскурс в історію “Героїчна Україна від минулого до сьогодення…” здійснили діти молодшого шкільного віку. Малята прослухали легенду про Україну, ознайомилися з державною та народною символікою, а також пригадали визначних українців, які прославили нашу державу. Діти повідали, що означає Україна для кожного з них і дружно заспівали Гімн нашої держави.

З нагоди свята бібліотека взяла участь в урочистостях на майдані Незалежності. Для жителів міста була представлена виставка-інсталяція “25 кращих книг України для дітей”. Хмельничани ознайомилися з книгами сучасних українських письменників О.Дерманського, І.Андрусяка, Л.Воронини, О.Радушинської та інших. Великий інтерес у дорослих і дітей викликали книги Х.Лукащук “Казка про Майдан”, А.Сокол “Україна”, Р.Романишина та А.Лесіва “Війна, що змінила Рондо” і інші.

Фестиваль вишиванок “Вишиванки чарівна краса” та street-моб “Жовто-блакитна феєрія” об’єднав читачів у дружню українську родину. Діти разом з дорослими писали побажання для нашої країни та створювали вишиванку із жовто-блакитних сердечок. Юні українці бажали миру, добробуту та щастя Україні, а наймолодші вправно декламували вірші відомих поетів. Свої побажання залишили й керівники області.

Діти, які ще не вміють писати, також не нудьгували. Вони розфарбовували шаблони вишиванки улюбленими кольорами. Любов до рідної держави малеча втілювала у малюнках на асфальті “Я славлю свою Україну”.

Спостерігаючи за юним поколінням українців, можна впевнено стверджувати – наша держава у надійних руках. Миру тобі, Україно! Ти в серці кожного з нас!

За матеріалами Хмельницької обласної бібліотеки

для дітей імені Т.Г.Шевченка