Робота обласної ради в умовах війни: Віолета Лабазюк провела відкриту лекцію для студентів ХУУП

Сьогодні, 12 листопада, у сесійній залі Будинку рад голова обласної ради Віолета Лабазюк провела відкриту лекцію для здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня спеціальності 081 «Право» юридичного факультету Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова – одного з обласних комунальних закладів сфери освіти.

Тема лекції –  «Особливості здійснення повноважень та організації роботи обласних рад в умовах воєнного стану».

Відкрита лекція охопила питання діяльності обласної ради, депутатського корпусу, постійних комісій, особливості реалізації їх повноважень та координації роботи в умовах воєнного стану.

Як зазначила Віолета Лабазюк, у формуванні висококваліфікованих фахівців, у даному випадку з права, важливим аспектом є органічне поєднання теорії й практики з метою закріплення отриманих знань та зосередження професійних навичок. Це, в свою чергу, дозволяє студентам ґрунтовніше вникнути у процеси місцевого самоврядування, зрозуміти значимість функціонування органів публічної влади області.

Голова обласної ради розповіла студентам другого курсу про повноваження облради та низку викликів, які виникли перед органами місцевого самоврядування у зв’язку з повномасштабною війною, про механізми взаємодії облради з обласною військовою адміністрацією з вирішення нагальних питань.

«Повномасштабне вторгнення змінило пріоритети роботи обласної ради. Депутати стали волонтерами та благодійниками, окремі долучилися до лав Збройних сил України для захисту рідної землі від ворога, – сказала Віолета Олександрівна.- Обласна рада посилено розпочала працювати над залученням міжнародної гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб та військових формувань, а також над реалізацією соціальних та психологічних проєктів. Від початку великої російсько-української війни підписано 25 меморандумів про співпрацю обласної ради з вітчизняними благодійними організаціями і міжнародними партнерами. Наразі ця робота активно триває».

Говорили під час лекції також про діяльність закладів сфери охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та культури, а також госпрозрахункових підприємств, управління якими здійснює обласна рада. Окрему увагу приділили успішному впровадженню на Хмельниччині реформи місцевого самоврядування, яка дає можливості жителям проявити свою ініціативність та відповідальність щодо втілення у життя важливих для них проєктів з метою покращення територій громади. Також йшла мова про фінансову підтримку з обласного бюджету підприємців та аграріїв, покращення матеріально-технічної бази обласних закладів освіти та охорони здоров’я, а це, у свою чергу, підвищення якості освіти  та надання ефективних медичних послуг.

Під час зустрічі з головою обласної ради студенти мали нагоду дізнатися про особливості функціонування органів публічної влади області, роботу виконавчого апарату ради, діяльність територіальних громад в умовах війни, їхні напрацювання з громадськими інституціями та волонтерами з метою надання всебічної підтримки захисникам і захисницям, добровольцям та внутрішньо-переміщеним особам.

На завершення Віолета Лабазюк побажала студентській молоді працювати над собою, ніколи не зупинятися на досягнутому, аналізувати свої помилки і здобутки, що у підсумку дасть можливість досягти успіху в особистому та професійному житті.

Студенти із зацікавленням прослухали відкриту лекцію та на згадку зробили світлини в сесійній залі Хмельницької обласної ради.

Проректор зі стратегічного розвитку, наукової роботи та зовнішніх зв’язків ХУУП Алла Івановська від імені керівництва та студентства подякувала голові обласної ради Віолеті Лабазюк за надзвичайно насичену лекцію, під час якої викладачі та студенти почули про значну кількість напрацювань керівництва обласної ради саме в умовах воєнного стану, спрямованих на розвиток усіх сфер життєдіяльності області та підтримку жителів Хмельниччини.

попередня статтяВіолета Лабазюк провела прийом громадян
наступна статтяВ обласному комунальному закладі поліпшено умови для лікування та реабілітації