16 вересня на Хмельниччині відбулася обласна виставка «Агро-Поділля 2017», на якій демонструвалася продукція провідних вітчизняних та зарубіжних виробників, сільськогосподарська техніка та обладнання. У широкому асортименті гостям та жителям області була представлена також промислова та продовольча продукція, зокрема харчової та переробної промисловості, засоби захисту сільськогосподарських рослин, вироби народних умільців та багато іншого.
Цьогоріч на участь у виставці було запрошено понад 400 учасників з різних регіонів України. Завітали на Хмельниччину і зарубіжні гості з Польщі та Білорусі.
Тридцять фірм і компаній з виробництва та продажу сучасної техніки для сільського господарства представили новітні модифікації комбайнів, тракторів, сівалок, плугів, малої техніки для господарств.
Учасників, організаторів та усіх, кого зібрала навколо себе 30-та ювілейна виставка «Агро-Поділля 2017» привітав голова обласної ради Михайло Загородний.
Важливою і почесною справою назвав керманич області пропагування в державі досягнень Хмельниччини в галузі АПК, адже з року в рік активно технічно і технологічно модернізується аграрне виробництво.
«В області на сьогодні є чимало компаній, холдингів і підприємств різних форм власності, які працюють за міжнародними стандартами. Вони є не лише лідерами окремих галузей АПК, й справжнім прикладом для інших господарств.
Саме тому їх здобутки покладені в основу обласної Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки, виконання якої допоможе суттєво вплинути на стабілізацію і поліпшення загальної економічної ситуації області.», – сказав Михайло Загородний.
Михайло Васильович відзначив вагомі результати Старокостянтинівського, Теофіпольського, Чемеровецького та Шепетівського районів, які комплексно працюють над розвитком сільськогосподарського виробництва. Серед господарств, які стабільно мають високі виробничі показники, як у рослинництві, так і у тваринництві, – ТОВ НВА «Перлина Поділля» Білогірського, ПП «Україна-Агро 2С» Чемеровецького, ТОВ «Агро ОРМС» і ФГ «Династія» Старокостянтинівського, СК «Летава» Чемеровецького, корпорація «Сварог Вест Груп» Шепетівського, ТОВ СГП «Агропромтехніка» Хмельницького та ряду інших районів.
Однією з найважливіших галузей сектору економіки області, як сказав очільник облради, є харчова та переробна промисловість, яка займає майже 30% у загальнообласному обсязі виробництва промислової продукції. У структурі обсягів виробництва продукції найбільшу питому вагу займають підприємства м’ясомолочної, цукрової, борошномельно-круп’яної, хлібопекарської галузей та виробництво напоїв та солоду, по яких з початку поточного року досягнуто зростання виробництва в середньому на 20 відсотків.
З метою розширення сфери застосування праці сільського населення, розроблено та втілюються проекти щодо створення й підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. За сприянням органів місцевого самоврядування в сільських населених пунктах області створено та активно працюють близько 20 сільськогосподарських обслуговуючих і виробничих кооперативів та понад 60 комунальних підприємств. Зазначеними сервісними структурами надаються послуги домогосподарствам з обробітку ґрунту, збирання врожаю, переробки та збуту продукції тощо.
«Глибоко переконаний, що спільними зусиллями виробники сільськогосподарської продукції Хмельниччини і надалі сприятимуть процесам відродження українського села, забезпечивши економічну та політичну міць нашої держави, її незалежність та процвітання», – зазначив Михайло Загородний.
Кращим працівникам сільськогосподарської галузі краю голова облради вручив Грамоти обласної ради та цінні подарунки.