12 липня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у навчально-практичній міжвідомчій нараді з питань якісного забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, яка впродовж двох днів проходитиме у м. Кам’янець-Подільський.
До участі у навчальній нараді запрошено головних експертів голів ЛКК, представників Міністерства охорони здоров’я України, органів соціального захисту та спеціалістів УкрНДІпротезування.
У своєму вітальному слові Михайло Загородний наголосив на актуальності та необхідності надання сучасної реабілітаційної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями.
“Ще жодною країною, навіть з самим високим рівнем цивілізації, економіки, технологій не подолена проблема інвалідності. Але соціальний статус будь-якої країни визначається саме відношенням до осіб з інвалідністю. І наше з вами завдання допомагати цим людям, – зазначив у своєму виступі голова обласної ради. – Хмельниччина у тісній співпраці з Департаментом охорони здоров’я, обл. МСЕК, дитячою обласною лікарнею, систематично впроваджує нові дії для удосконалення та наближення соціальних послуг до осіб з інвалідністю. Депутати обласної ради уважно ставляться до питань, які піднімає керівництво даних закладів, і максимально сприяють їх вирішенню”.
За словами керманича області, на Хмельниччині є більше 120 тисяч осіб з інвалідністю. Всі вони потребують різних видів реабілітації. Більше 35 тисяч осіб потребують забезпеченню технічними засобами реабілітації.
Також в області функціонує 29 будинків інтернатів, у яких проживає 50-100 осіб, що дає можливість максимально обслуговувати людину, знаючи всі її вади та проблеми.
29 територіальних центрів обслуговують осіб, які потребують обслуговування на дому. За І півріччя надано послуг по обслуговуванню 43 655 особам.
15 центрів дитячої реабілітації. Видатками обласного бюджету передбачені цільові кошти на виконання статутних повноважень 15 громадських організацій інвалідів, які здійснюють догляд за своїми членами організації. Це і особи з вадами зору, слуху, інваліди з дитинства.
На території Хмельницької області за час ведення бойових дій на сході України Хмельницькою обласною МСЕК 262 особи з числа учасників АТО були визнані інвалідами або встановлені відсотки втрати працездатності. Більше 60 осіб з цього числа потребували та потребують забезпечення технічними засобами реабілітації.
Отож, на завершення виступу Михайло Загородний побажав усім учасникам нашої наради плідної співпраці та напрацювання нових прогресивних рішень у такій потрібній і важливій роботі.
Впродовж засідання усі присутні обговорили сучасні проблеми реабілітації інвалідів, проаналізували діяльність реабілітації служби медико-соціальної експертизи України та її регіональних відділень.