Обласна рада опікується державними гарантіями щодо соціального захисту учасників АТО

9 липня заступник голови обласної ради Валерій Лесков провів нараду щодо державних гарантій  соціального захисту учасників АТО, Революції Гідності та членів їх сімей, стан і перспективи. Участь у засіданні взяли народний депутат України Сергій Мандзій, голова постійної депутатської комісіїз питань законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування Олександр Савчук, депутат облради Надія Новосельська, представники Державної Служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, обласної координаційної ради учасників АТО, громадської спілки «ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ, УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ АТО В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ».У ході засідання його учасниками було озвучено та обговорено низку актуальних питань з порушеної проблематики, а саме: надання статусу інваліда війни або учасника бойових дій; медичне забезпечення та санаторно-курортне лікування цієї категорії людей; пільги з оплати житлово-комунальних послуг; забезпечення житлом та земельними ділянками; виділення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності або загибелі (смерті) учасника АТО або та членів сімей загиблих; пільговий проїзд; пенсійне забезпечення; забезпечення інвалідів війни автотранспортом; забезпечення трудових прав; здобуття професійно-технічної або вищої освіти; щорічна разова грошова допомога.

Члени засідання виробили відповідні висновки та пропозиції:

  1. Необхідно на законодавчому рівні удосконалити механізм отримання статусу інваліда війни (в частині надання первинних документів, надання статусу звільненим військовослужбовцям і т.д.)
  2. На законодавчому рівні спростити механізм надання статусу учасника бойових дій шляхом зменшення кількості підтверджуючих документів.
  3. На законодавчому рівні спростити механізм отримання путівок на санаторно-курортне лікування шляхом безпосереднього перерахування коштів учасникам бойових дій, а не через Департаменті соціального захисту населення.
  4. Збільшити розмір грошової компенсації за житло особам, які захищали незалежність, суверенітет України. Забезпечити співфінансування придбання житла з бюджетів усіх рівнів.
  5. Урегулювати питання виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва та ведення сільського господарства для учасників АТО, оскільки земельні ділянки під ці цілі не виділяються. На період блокування роботи Держгеокадастру забронювати за учасниками АТО (біля 300 заяв) відповідні ділянки земель.
  6. Запровадити монетизацію пільг на проїзд усіма видами громадського транспорту.
  7. Збільшити розмір щорічної разової грошової допомоги.

Узагальнивши та проаналізувавши озвучені на засіданні проблеми та зауваження, присутні дійшли висновку щодо необхідності створення на державному рівні в області  відповідного органу, який займався б вирішенням всіх питань та проблем учасників АТО, Революції Гідності та членів їх сімей.

 

попередня статтяВиїзне засідання Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування
наступна статтяОбласні комунальні заклади культури і туризму розробляють ідеї для залучення грантових коштів