Обласні комунальні заклади культури і туризму розробляють ідеї для залучення грантових коштів

9 липня під головуванням Михайла Загородного відбулась нарада з керівниками обласних комунальних закладів культури та туризму щодо можливої їх участі у конкурсі, оголошеному Європейською комісією на тему “Механізм розвитку громадянського суспільства України: підвищення ролі громадянського суспільства для кращого врядування, прав людини та культури”.

І знову ініціатором зібрання виступила директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук, яка презентувала ідею проекту та основні напрямки її реалізації. Саме Агенція регіонального розвитку надаватиме консультативно-методичну допомогу та здійснюватиме координацію на всх етапах реалізації проекту.

За її словами, є реальна можливість не лише взяти участь у даному конкурсі, але й залучити грантові кошти від 400 тисяч до одного мільйона євро на збільшення потенціалу у галузі культури. Головне зараз – спільно визначити ідеї та концепцію проекту,  для впровадження яких мають бути залучені два і більше закладів культури.

Крім цього, задля ревіталізації пам’яток культурної спадщини, потрібна співпраця між організаціями громадянського суспільства, державного сектору, органами місцевої влади та приватним сектором.

Для розвитку регіону в цілому важливо об’єднати зусилля усіх, хто працює у сфері культури і туризму. Поки в одному районі відновлюється чергова історична пам’ятка, інші структури допрацьовують легенди, маршрути, навчання, – вважає Михайло Загородний. – Задля спільного успіху ми маємо навчитись працювати разом на стику різних сфер”.
У ході наради було обговорено ідеї, які впродовж наступного тижня опрацюють керівники зацікавлених у проекті закладів культури і туризму.
Кінцевий термін подачі заявки на участь у конкурсі – 14 серпня 2020 року.