Адміністративна реформа, яка нині триває в Україні, спонукає установи та заклади впроваджувати сучасні підходи і розставляти необхідні акценти щодо діяльності у нових умовах. Саме про них говорили учасники онлайн-школи професійного розвитку “Ідеї. Практика. Досвід” для працівників сільських бібліотек, що обслуговують дітей, яка була організована Хмельницькою обласною бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка.
Більше сорока учасників школи отримали консультації щодо надання послуг в умовах децентралізації та необхідності опанування цифрової грамотності, бо ж саме ці аспекти є досить важливими, відповідно до виконання Меморандуму про цифрову освіту на базі бібліотек. Ідеями інноваційних підходів до масової роботи, створення креативних просторів, мотивування до читання “комп’ютерних ” дітей поділилися фахівці відділів обслуговування читачів обласної книгозбірні. Не залишилися поза увагою і досить актуальні питання участі бібліотек регіону у Всеукраїнських та обласних акціях, конкурсах, формування інформаційної культури дітей, впровадження Універсальної десяткової класифікації та збереження фонду. Звичайно ж, творчість у будь якій справі − це запорука успіху, тому говорили сьогодні і про розвиток мистецьких задатків юних читачів, проведення для них різноманітних майстер-класів, а ще про якісний сучасний контент та інструменти для його створення.
Колектив обласної бібліотеки дякує усім учасникам онлайн школи за активність, відгуки а ще − за велику зацікавленість навчанням, зокрема, бібліотекам ОТГ Деражнянського, Кам’янець-Подільського, Славутського та Хмельницького районів. Окрему подяка − спеціалістам із питань культури ОТГ, які взяли участь у роботі школи. Отримані знання і презентований досвід допоможуть бібліотекарям впровадити власні цікаві ідеї, які сприятимуть перетворенню сільських бібліотек у центри культури в громадах.