Дністер – річка, яка протікає через територію семи областей південно-західної України — Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська. Це третя за довжиною річка в межах України та дев’ята в Європі, а Дністровський каньйон, утворений від Галича до Хотина, із 2008 року внесено до списку семи природних чудес України.
Річка одна! Каньйон один. Областей сім… А громад тридцять три! Вони об’єдналися на Форумі громад Дністровського каньйону «DNIESTER CANYON» і підписали договір міжмуніципального співробітництва. Форум відбувся у селі Михальче Городенківської міської територіальної громади, що на Франківщині. Головна мета – зберегти і розвинути Дністровський каньйон. І це не лише сфера туризму, але й екології та економікирегіону в цілому і кожної із громад.
Хмельниччину на форумі представляла директорка Агенція регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук із головами Жванецької, Новоушицької, Староушицької, Китайгородської, Слобідсько-Кульчієвецької громад.
Як зазначила Катерина Савчук, представники усіх громад Дністровського каньйону відзначають, що головними викликами перед громадами, у розвитку туризму є нерозвинена інфраструктура, слабка упізнаваність Дністровського каньйону, низький рівень розвитку готельних та відпочинкових закладів, потреба підготовлених гідів та екскурсоводів.
«Усі громади розуміють, що робота у сфері туризму кропітка, довготривала і залежить найперше від людей, як в управлінні, так і місцевих жителів і самих туристів. Однак, якщо об’єднувати зусилля і крок за кроком йти до мети, то результат обов’язково буде успішним! Адже територія Придністровського каньйону – це унікальна природня можливість, яку треба правильно розвивати і займатися її маркетингом», — зазначила Катерина Савчук.
У Староушицькій громаді, до прикладу вже активно взялися за розвиток інфраструктури.
«Минулого року, в рамках програми ремонту місцевих доріг, відремонтували два кілометри шляху до Бакоти, а цього року проводять капітальний ремонт 45 кілометрів дороги державного значення від Кам’янець-Подільського до Старої Ушиці. Також розробили інформаційно-інвестиційний портал і це лише початок, бо цілі у нас великі і ми віримо у туристичне майбутнє нашої громади і регіону в цілому», — каже голова Староушицької громади Анатолій Тимчук.
Учасники форуму, в рамках підписаної угоди, ініціювали розробку спільної Стратегії сталого розвитку спільних територій «Дністровський каньйон Україна» на період 2022 – 2027 рр та плану заходів з її реалізації на період 2022-2024 років.
Також, рекомендували обласним державним адміністраціям та обласним радам врахувати фінансування розвитку територій «Дністровського каньйону» у процедурах ДФРР та інших державних та обласних програмах, націлених на регіональний розвиток.
Виконання договору міжмуніципального співробітництва DNIESTER CANYON в Хмельницькій області куруватиме Агенція регіонального розвитку Хмельницької області, в Івано-Франківській області АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ ОТГ ПРИКАРПАТТЯ, в Чернівецькій – Агенція регіонального розвитку Чернівецької області, а в Тернопільській – департамент культури та туризму Тернопільської ОДА.
За матеріалами Агенції регіонального розвитку Хмельницької області