Тривають виїзди голови обласної ради до комунальних закладів. 21 жовтня Віолета Лабазюк з робочим візитом відвідала Лісоводський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, Голенищівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат та Чемеровецький медичний коледж.
Супроводжували голову обласної ради представники управління з питань спільної власності територіальних громад, а також уже на місцях долучились безпосередньо старости і керівництво громад – Чемеровецький селищний голова Олександр Собань та Закупненський селищний голова Віталій Ващук.
За словами директора Лісоводського будинку-інтернату Олени Маринчук, пріоритетними напрямками роботи будинку-інтернату є забезпечення прав та свобод людей похилого віку та осіб з інвалідністю, підвищення якості надання соціальних послуг та створення умов проживання наближених до домашніх. Інтернат розрахований на 50 ліжкомісць, на сьогодні тут проживає 46 підопічних,половині з яких встановлено групу інвалідності. Відповідно до індивідуальних програм реабілітації мешканці забезпеченні засобами реабілітації, м’яким, твердим інвентарем, раціональним чотирьохразовим харчуванням, медикаментами. Мешканці проживають в просторих одно, двох, трьох та чотирьох осібних кімнатах.
Віолета Лабазюк поспілкувалась з підопічними інтернату, розпитала про умови перебування, чи влаштовує харчування, догляд.
“Для обласної ради важливо, аби усі підопічні, діти, які перебувають у закладах комунальної власності обласної ради, мали комфортні умови та якісне збалансоване харчування. А обов’язок керівників – підтримувати в належному стані приміщення,” – вважає голова обласної ради.
Будинок-інтернат повністю фінансується з обласного бюджету. Загалом, утримання одного підопічного обходиться 330 гривень в день. За кошти обласного бюджету тут впродовж останнього року було виготовлено проектно-кошторисні документації по утепленню фасаду будівлі та на капітальний ремонт сходового маршу, проведено планове просочення дерев’яних конструкцій вогнезахисним розчином.
Крім обласного фінансування, яке складає понад 3,5 мільйони гривень на рік, керівництво закладу активно працює над залученням спонсорської допомоги. Адже на сьогодні існують потреби у забезпеченні спеціалізованим автотранспортом для перевезення осіб з інвалідністю, і в проведенні капітальних ремонтів з утеплення фасаду та сходового маршу, по яким уже готові ПКД.
Подібні потреби у ремонті приміщень, встановленні пожежної сигналізації є і у Голенищівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті, яка розташована у колишньому Чемеровецькому районі. За словами директора закладу Антоніни Степаник, наразі тут навчається 53 вихованці, більша частина яких – діти з багатодітних сімей. Але є діти з інвалідністю та з малозабезпечених сімей. 12 дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають тут постійно і школа заміняє цим дітям рідний дім. Тому для голови обласної ради принципово було побачити умови їх перебування, харчування. Віолета Лабазюк оглянула навчальні кімнати, житловий корпус, їдальню, спортзал та харчоблок.
Навчальний процес забезпечують 52 працюючих. Основна увага у школі звернена на корекційне навчання та виховання, трудове навчання. Основними напрямами роботи спеціальної школи є корекційно-відновлювальний, психолого-педагогічний супровід, реабілітація та соціалізація дітей з особливими потребами, розвиток дитини з урахуванням її психологічного та фізичного стану. До послуг дітей діють кабінети інформатики, ЛФК, СПО, кулінарії, практичного психолога, логопедичний, соціального педагога, швейна і столярна майстерні, які оснащено сучасною комп’ютерною технікою: 2 інтерактивними дошками, 2 мультимедійними проєкторами, магнітними дошками, принтерами, ноутбуками. Є ігрова та сенсорна кімната, спортивна кімната, медіатека, актовий зал.
Сьогодні голова обласної ради відвідала і Чемеровецький медичний коледж. Цьогоріч тут опановують професію медичної сестри та фельдшера 296 студентів.
За словами тимчасово виконуючого обов’язки директора коледжу Петра Шерстюка, до послуг здобувачів освіти – 12 лекційних аудиторій, 46 кабінетів доклінічної практики, 8 лабораторій, тренажерний кабінет, 12 навчальних кімнат, що функціонують на базі Чемеровецької багатопрофільної лікарні, лекційною залою на 240 місць, створеною в поліклінічному відділенні лікарні. Всі кабінети достатньо забезпечені інструментарієм, фантомами і муляжами, наочністю і предметами догляду за хворими. Також для студентів функціонує медичний пункт, повністю вкомплектований гуртожиток на 247 місць, бібліотека з книжковим фондом та сучасний спортивний комплекс.
І хоч видатки обласного бюджету на заклад цьогоріч складають понад 19 мільйонів гривень, левова частка коштів (понад 80%) – йде на оплату праці. В той же час, невирішеними залишаються поточні проблеми. Зокрема, завершення утеплення навчального корпусу і їдальні, ремонту твердого покриття прилеглої території. Для забезпечення подальшого безпечного функціонування закладу терміново потребує капітального ремонту покрівля навчального корпусу.
В зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, ускладненням епідеміологічної ситуації та переходом на дистанційну форму навчання надзвичайно гостро стоїть питання оновлення комп’ютерної техніки нового покоління та в придбанні і поновленні навчальних кабінетів муляжами, фантомами, манекенами (для оволодіння та відпрацювання практичними навиками в умовах дистанційного навчання).
У всіх відвіданих закладах Віолета Лабазюк цікавилась штатними розписами, якими є витрати на енергоносії, фондом заробітної плати, а також наскільки раціонально використовуються площі будівель. Підтримка комунальних закладів на сьогодні – в пріоритетах обласної ради. І такі виїзди, безпосереднє спілкування на місцях, дають змогу в подальшому раціональніше направляти фінансовий ресурс для вирішення нагальних питань задля ефективного розвитку комунального закладу.
Лісоводський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів
Голенищівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Хмельницької обласної ради
Чемеровецький медичний коледж