З початку року 3,8 тисяч людей з інвалідністю скористалися послугами Хмельницької обласної служби зайнятості. Забезпечено роботою 1 тисяча осіб з інвалідністю, з них 57% – мешканці сільської місцевості, 34% – жінки, 9% – молодь до 35 років. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 141 людина з інвалідністю, професійне навчання проходила 221 особа цієї категорії.
«Якщо людина знавець своєї справи, то фізичні особливості не стануть перешкодою для роботодавця. Підтвердженням цьому є працевлаштування осіб з інвалідністю за різноманітними професіями та посадами: інженер-технолог, агроном, електрогазозварник, сестра медична, бухгалтер, кухар, продавець, оператор котельні, водій тощо», – наголошує директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.
Якими послугами служби зайнятості може скористатися людина з інвалідністю?
- отримати направлення на офіційне працевлаштування, знайти постійну або тимчасову роботу;
- оволодіти новою професією, зокрема на базі центру професійно-технічного закладу державної служби зайнятості;
- розкрити свій підприємницький потенціал та відкрити власну справу;
- скористатися профорієнтаційними послугами;
- отримати допомогу по безробіттю тощо.
Відповідно до статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку і отримують пенсію по інвалідності, у разі відсутності підходящої для них роботи, мають право на отримання статусу безробітного.
Для реєстрації в центрі зайнятості особам з інвалідністю необхідно мати:
- паспорт;
- облікову картку платника податків;
- трудову книжку;
- документ про освіту;
- довідку до акта огляду МСЕК;
- індивідуальну програму реабілітації інваліда (за наявності).
Консультації з питань працевлаштування можна отримати у будь-якому центрі зайнятості або за телефонами: (096)045-60-10, (093)027-05-11, у телеграм-чаті «Підтримка ДСЗ Хмельницький» https://t.me/Pidtrimka_DCZ_Khmelnitsky.
За матеріалами Хмельницького обласного центру зайнятості