З метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років в Україні щороку 8 травня відзначається День пам’яті та примирення.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939-1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф.
У Хмельницькому за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Гончарука, заступника голови обласної ради Валентина Соколюка, керівництва обласної військової адміністрації, Хмельницької міської ради, силових структур на Військовому кладовищі поклали квіти до меморіалів загиблих воїнів.
У скорботній хвилині мовчання присутні вшанували пам´ять усіх полеглих воїнів, розстріляних та замучених військовополонених, невинно вбитих мирних жителів, що стали жертвами війни.
Священники на чолі з Єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським, архієреєм Православної церкви України Павлом Юристим відправили молебень за загиблими.
«У День пам’яті та примирення ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни. Надзвичайно важливо згадати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на шану та пам’ять і мирні жителі, які стали безневинними жертвами війни», – зазначив перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук.