Щороку 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Саме завдяки їхній щоденній роботі українці оперативно отримують об’єктивну інформацію. На них покладена важлива місія – стояти на сторожі демократії, професійно, самовіддано і чесно служити своїй справі, своєму народу на благо України.
Другий рік поспіль журналісти відзначають своє професійне свято в умовах повномасштабного вторгнення. Хтось боронить Україну зі зброєю, а хтось – із диктофоном та камерою в руках.
З нагоди Дня журналіста голова обласної ради Віолета Лабазюк та її заступник Валентин Соколюк привітали журналістів Хмельниччини та вручили кращим працівникам мас-медіа Подяки обласної ради та цінні подарунки. Вітаючи представників регіональних мас-медіа, голова ради зазначила: «У реаліях сьогодення кожен робить свій внесок у наближення довгоочікуваної української перемоги. Поки наші Збройні сили захищають територіальну цілісність нашої держави, усі сфери життя мають свій фронт – освітянський, медичний, культурний. А ви, журналісти, знаходитеся на передовій інформаційного фронту. І ваша зброя – це слово, яка має величезний вплив на перебіг військових дій та свідомість громадян. Бажаю, незважаючи на виклики та фінансові труднощі, доносити об´єктивну інформацію на протидію рашистській пропаганді мешканцям області та внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток на Хмельниччині. Ціную і поважаю вашу нелегку та дуже необхідну працю. З Днем журналіста!», – зазначила Віолета Лабазюк.
Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам´ять журналістів, які загинули після повномасштабного вторгнення рашистів на нашу землю. Частина з них віддали своє життя, захищаючи Україну в лавах ЗСУ, деякі – під час обстрілів мирних міст, інші були вбиті окупантами у зоні бойових дій саме під час щоденної журналістської роботи.
За статистикою Національної спілки журналістів України, 63 медійники загинули від рук російських окупантів за час повномасштабної війни. Частина з них загинула, захищаючи Україну в лавах ЗСУ, деякі – під час обстрілів мирних міст, інші були вбиті окупантами у зоні бойових дій саме під час щоденної журналістської роботи.
Під час війни журналістика стала професією особливо ризикованою не лише для самого журналіста, який перебуваючи в епіцентрі подій стає ціллю ворога, а є і потужною інформаційною зброєю.
Цьогоріч уже вдванадцяте проведено конкурс на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. За усі роки його проведення лауреатами премії стали 20 журналістів та письменників.
Під час урочистостей Віолета Лабазюк нагородила дипломами лауреатів премії: Аллу Гуменюк – директорку ПП «Редакція газети «Вперед», членкиню Національної спілки журналістів України за цикл публікацій в громадсько-політичному тижневику «Вперед» (смт Ярмолинці) та Андрія Зайця – журналіста-режисера, члена Національної спілки журналістів України за телепроєкт «Україна’22: Щоденники війни» (м. Кам’янець-Подільський).
Також за активну участь у конкурсі на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, високий художній рівень журналістських робіт та активну життєву позицію, яка сприяє утвердженню національних цінностей, відзначено Подяками обласної ради учасників цього творчого конкурсу.