Самена таку тему 15 травня 2017 року у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція, яка присвячена 500-річчю Реформації.
У 2017 році весь світ відзначає 500-річчя Реформації, яка докорінно змінила історію середньовічної Європи. Адже реформи відбулися не лише в духовному, але й у культурному, економічному та політичному житті суспільства. Протестантські країни стали світовими лідерами соціального та економічного розвитку.
З огляду на це Рада Євангельських Протестантських Церков України 2017 рік проголосила роком Реформації, ініціювала проведення в Україні заходів, спрямованих на підвищення рівня духовності та освіченості громадян. Таку ініціативу підтримав Президент України Петро Порошенко, який підписав Указ № 357 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».
Глава держави зазначив, що протестантські церкви відіграли важливу роль у розвитку релігійної, культурної та соціальної сфери України. Вони мають давню та багату історію, тому ця подія повинна відзначатися на державному рівні в загальнонаціональному контексті.
Підписання цього указу є важливим кроком на шляху до побудови демократичної, цивілізованої, прогресивної держави. Український народ готовий докласти максимальних зусиль для зміцнення нашої держави, готовий відстоювати цінності, налаштований на співробітництво і партнерство заради миру, злагоди та процвітання на рідній землі.
Михайло Грушевський зазначав: «Український корабель плив повними вітрилами під вітром Реформації».
В ході конференції були розглянуті такі питання:
- Освіта як соціальні цінність.
- Образ педагога: реалії та перспективи. Роль особи у розвитку освіти і педагогічної науки в історичній ретроспективі.
- Педагогічна думка: історія та сучасність.
- Ідея Реформації та її вплив на розвиток педагогічної думки і освіти у Європі в ХVI-ХVІІ ст.
- Цілі, зміст, форми реформування університетської освіти в Європі під впливом Реформації.
- Школа і педагогічна думка в Європі в епоху Відродження і Реформації.
- Розвиток освіти і педагогічної думки в епоху українського Відродження.
З вітальним словом виступила ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор Шоробура Інна Михайлівна.
У конференції прийняли участь науковці, педагоги, студенти України, Хмельницької області, міста Хмельницького.