22 травня під головуванням Михайла Загородного відбулось засідання президії обласної ради, на якому було розглянуто та схвалено проект порядку денного чергової тринадцятої сесії, пленарне засідання якої заплановане на 24 травня цього року.
Загалом проект порядку денного складає 77 питань. З них 49 – депутатські запити. У ході засідання члени президії погодили зняти з розгляду 14 депутатських запитів, решту – залишити на контролі. Ще три нові запити обранців було включено на розгляд пленарного засідання.
Впродовж засідання президії обласної ради було розглянуто проекти обласних програм «Про антикорупційну програму Хмельницької обласної ради на 2017 рік» та «Про програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Хмельницькій області на 2017-2020 роки».
Інший блок питань сесії – кадрові. Цього разу обговорюватимуть чергові звільнення та призначення керівників об’єктів обласної комунальної власності у соціальних та медичних закладах краю.
Окремо заслухають і звіт очільника облдержадміністрації Олександра Корнійчука за рік перебування на посаді.
На пленарному засіданні депутати розглядатимуть також проект рішення «Про внесення змін до бюджету на 2017 рік». Сьогодні члени президії ознайомились із доповненнями та пропозиціями, які вносились під час засідань постійних комісій.
До обласного бюджету очікується надходження майже 265 мільйонів гривень – це перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів. І ці кошти, на думку депутатів, доцільно було б направити на ремонт та будівництво доріг в Хмельницькій області.
Крім цього є також і збільшення дохідної частини обласного бюджету за рахунок субвенції з державного на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС.
Ще трохи більше тринадцяти мільйонів гривень заплановано направити на галузь охорони здоров’я. Ці кошти цільової медичної субвенції будуть розподілені між місцевими бюджетами для лікування хворих на цукровий діабет за єдиною методикою відповідно до кількості інсулінопотребуючих.
За рахунок субвенції з бюджету м. Хмельницький 300 тисяч гривень планують направити для проведення поточного ремонту приміщень відділень (200,0 тис.грн) та ремонту системи водовідведення і водопостачання (100,0 тис.грн) міської інфекційної лікарні. Ще понад п’ять мільйонів гривень отримає галузь освіти. Кошти субвенції з держбюджету будуть направлені також місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.
Участь у засіданні також взяли перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, заступник голови обласної ради Валерій Лесков, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, керівники департаментів та управлінь ОДА.