24 травня під головуванням Михайла Загородного відбулося пленарне засідання чергової тринадцятої сесії обласної ради, в якому взяли участь 77 обранців.
На порядку денному пленарного засідання тринадцятої сесії більше восьмидесяти питань.
Першим депутати заслухали звіт голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука про діяльність за рік перебування на посаді. Звіт голови ОДА підтримали більшість депутатів. «За» проголосувало 66 обранців, 9 – «проти», не голосувало двоє депутатів.
Більша частина питань порядку денного – 49 – це депутатські запити. Під час розгляду даного питання обласні обранці проголосували за зняття 16 запитів, іншим – продовжили термін виконання. Окрім того, під час засідання депутати виголосили ще десять нових звернень, у яких порушили болючі питання краю. Більшість схвалила їх як депутатські запити.
Згідно із рішеннями ради депутатські запити направлені на розгляд та вирішення по суті порушених питань структурним підрозділам облдержадміністрації, обласним підрозділам центральних органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.
Блок кадрових питань депутати розглянули без зауважень.
Обранці прийняли ряд рішень щодо затвердження розпоряджень голови ради про звільнення окремих керівників закладів обласної комунальної власності та більшістю підтримали низку призначень.
Зокрема, на посаду директора Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді призначено Василя Клімчука, на посаду начальника Хмельницького обласного інформаційно-аналітичного центру охорони здоров’я – Олену Юлик, головним лікарем Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 3 призначена Лариса Спекторук, а головним лікарем Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом – Олександр Касяндрук.
Рішенням ради виробничо-комерційному підприємству «ЯВІР-ІНВЕСТ» надано гірничий відвід для розробки Горинь-Крупецького родовища пісків, а публічному акціонерному товариству «Українська залізниця» надано спеціальний дозвіл на користування надрами.
Не набрали необхідної кількості голосів питання «Про пропозицію Державної служби геології та надр України щодо включення Липівської ділянки надр до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон» та «Про пропозицію Державної служби геології та надр України щодо включення ділянки надр «Довга» до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон».
На розгляд наступної сесії облради перенесено питання «Про погодження надання товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕВАТОР БУД ІНВЕСТ» спеціального дозволу на користування надрами».
На пленарному засіданні тринадцятої сесії депутати схвалили рішення «Про внесення змін до бюджету на 2017 рік». За відповідне рішення проголосували більшість депутатів.
Відповідно до прийнятого рішення до обласного бюджету очікується надходження майже 265 мільйонів гривень, зокрема це перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів.
Крім цього є також і збільшення дохідної частини обласного бюджету за рахунок субвенції з державного на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС.
Більше тринадцяти мільйонів гривень заплановано направити на галузь охорони здоров’я. Ці кошти цільової медичної субвенції будуть розподілені між місцевими бюджетами для лікування хворих на цукровий діабет за єдиною методикою відповідно до кількості інсулінопотребуючих.
За рахунок субвенції з бюджету м. Хмельницький 300 тисяч гривень планують направити для проведення поточного ремонту приміщень відділень (200,0 тис.грн) та ремонту системи водовідведення і водопостачання (100,0 тис.грн) міської інфекційної лікарні.
Ще понад п’ять мільйонів гривень отримає галузь освіти. Кошти субвенції з держбюджету будуть направлені також місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.
Не знайшов підтримки у сесійній залі проект програми про проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Хмельницькій області на 2017-2020 роки. Дану Програму направлено на доопрацювання у міжсесійний період та буде винесена на розгляд наступної сесії.
Впродовж пленарного засідання депутати прийняли й кілька звернень до центральних органів влади.