Саме такою була тема проведення 24 та 25 травня в нашій області стаді-туру для членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які займаються збором та переробкою молока, а також спільним обробітком землі в рамках Проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Учасників семінару з Херсонської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей привітав заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк. Він також передав вітання та побажання успішної роботи від голови обласної ради Михайла Загородного.
У перший день проведення семінару координатор Хмельницького обласного підрозділу впровадження Проекту Ігор Клепач поінформував його учасників про діяльність СОКів на Хмельниччині. Як відомо, в області завдяки Проекту МРГ-3 було створено 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи – СОК «Радодар» у с. Радісне і СОК «М’яскофф» у смт Антоніни Красилівського району та СОК «Купичанка 2015» у с. Купин і СОК «Перспектива К» у с. Курівка Городоцького району. За умовами Проекту кожен кооператив має можливість отримати грант у розмірі до 25 тисяч доларів у гривневому еквіваленті на перший мікропроект, до 10 тисяч доларів – на другий та до 5 тисяч доларів на третій мікропроект. Ще одна тисяча доларів передбачена на придбання обладнання для техніко-інформаційного центру.
Гості Хмельниччини з інших областей України поділилися власним досвідом кооперативного руху в сільській місцевості, загострили увагу на існуючих проблемах та шляхах їх вирішення, зокрема на проблемі реалізації вирощених врожаїв.
Учасники стаді-туру на власні очі пересвідчилися в реаліях становлення та розвитку сільськогосподарських кооперативів на Хмельниччині, побувавши в селищі Антоніни й селі Радісне на Красилівщині та селі Купин Городоцького району. Лідери кооперативного руху ознайомилися з виробничими потужностями СОКів, відвідали техніко-інформаційні центри, обмінялися думками з приводу побаченого.
Спілкування з головами СОКів, представниками місцевого самоврядування та мешканцями територіальних громад ще раз підтвердило істину про те, що сільськогосподарська кооперація є не лише перспективним напрямом збільшення зайнятості і економічного зростання на селі, а й потужним стимулом віри людей у власні сили, у спроможність втілення своїх громадських ініціатив.
На підведенні підсумків стаді-туру Микола Панасюк подякував організаторам та учасникам заходу за конструктивну, ефективну й корисну роботу та вручив керівникам делегацій на згадку про стаді-тур ілюстровані книги про Хмельниччину.