27 квітня заступник керівника апарату обласної ради Тетяна Зеленко взяла участь у конференції на тему: «Як органи місцевого самоврядування і держава можуть відповісти на правові потреби громад?». Захід проводився за ініціативи Міністерства юстиції України, співорганізатором є Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.
Метою проведення конференції стало поширення позитивного досвіду взаємодії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, зокрема у розробленні, прийнятті та реалізації місцевих програм надання безоплатної правової допомоги.
За словами головуючого на конференції начальника Головного територіального управління юстиції в області Віктора Худняка, за останні три роки Україна створила фактично з нуля найбільш розгалужену систему центрів безоплатної правової допомоги, де працюють українські адвокати і юристи, надаючи допомогу тим людям, які не мали можливості отримали кваліфіковану правову допомогу через свій майновий стан. Загалом по Україні система безоплатної правової допомоги сключає в себе 500 точок доступу до послуг, понад 2600 незалежних адвокатів, які залученні до надання безоплатної вторинної правової допомоги, понад 1600 штатних юристів, які надають правову допомогу в штатному режимі щодня.
У своєму вітальному слові під час відкриття конференції Тетяна Зеленко наголосила, що саме завдяки системі надання безоплатної правової допомоги громадяни отримали можливість реалізувати своє конституційне право на правовий захист.
«Не кожна територіальна громада може дозволити собі посаду штатного юриста у зв’язку із браком коштів у бюджеті ради. Натомість створення такої спеціалізованої установи послаблює соціальну напругу та підвищує авторитет місцевої влади», – переконана Тетяна Іванівна.
Тому минулоріч за ініціативи Головного територіального управління юстиції Хмельницька обласна рада прийняла Обласну програму правової освіти населення на 2016-2020 роки, відповідно до якої передбачено ряд заходів сприяння наданню правової допомоги громадянам області та розвитку правової спроможності громад. На реалізацію заходів Програми передбачено понад 100 тисяч гривень, частина яких уже профінансована у минулому році. Аналогічні програми прийняті практично у більшості районів області.