Депутати внесли зміни до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік

На пленарному засіданні позачергової тридцять другої сесії обласної ради депутати більшістю голосів внесли зміни до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік.

За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича, Кабінет Міністрів України переглянув макропрогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік. У цьому прогнозі враховано вплив на макроекономічну ситуацію суттєвих змін у зовнішньому та внутрішньому середовищі внаслідок запровадження санітарно-епідеміологічних заходів.

У разі відхилення оцінки основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України від прогнозу, врахованого під час затвердження Державного бюджету України на відповідний бюджетний період, вносяться зміни і до місцевих бюджетів.

Так, враховуючи зазначене, за оцінкою Департаменту фінансів облдержадміністрації надходження до обласного бюджету на 2020 рік від податків, зборів, обов’язкових платежів в цілому зменшаться на 38,1 млн.грн або на 3,4% від затвердженого обласною радою показника на 2020 рік, зокрема: – податок на доходи фізичних осіб – на 35,1 млн.грн або на 3,5% (через уповільнення зростання заробітних плат);

Крім зменшення власних доходів обласного бюджету у зв’язку із зміною прогнозних макропоказників, даним проектом змін збільшуються доходи за рахунок субвенцій з державного бюджету (на 53 млн.) та інших місцевих бюджетів (на 269,9 тис.грн):

субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я – 96,1 млн.грн;

субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 2,5 млн.грн;

фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – 4,3 млн.грн;

проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – 84,4 тис. грн.

Також збільшується обсяг видаткової частини, який склався на початок року в сумі 171,2 млн.грн, а також пропонується розподілити раніше сконцентровані на обласній раді 158,5 млн.грн (155,8 млн по загальному фонду, та за бюджетною програмою «Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів» – 2,7 млн по спеціальному фонду).

У базовому варіанті бюджету було сконцентровано 193,9 млн.грн, проте, наразі вимушені були зменшити цю цифру на 38,1 млн.грн власних доходів.

Весь зазначений вище ресурс розподіляється між головним розпорядникам коштів за ключовими напрямками.

Поряд з цим особлива увага приділена протипожежним заходам в комунальних закладах. На дану мету вже були передбачені в базовому варіанті бюджету майже 5 млн.грн, даним проектом рішення виділяється ще 23 млн.грн, які підуть на встановлення протипожежних сигналізацій та систем оповіщення, просочення дерев’яних конструкцій, придбання засобів індивідуального захисту органів дихання та засобів пожежогасіння.

Разом з тим, є ряд проблем, які не вирішені у 2019 році. Зокрема, це будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, реконструкція кардіологічного диспансеру, реконструкція системи відведення та очищення стічних вод Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни та психіатричної лікарні. Кошти на ці питання також враховуються у даному проекті рішення.

Крім цього, за пропозицією депутатів, виділено 2 млн гривень на покриття дефіциту заробітної плати працівникам КП «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради із розрахунку по 400,0 тис. грн. на 5 місяців..

Передбачаються кошти і на розвиток економіки області:

– на Програму відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» виділяється більше 6 млн.грн;

– на Програму розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області враховано 1,0 млн.грн,

– будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 11,1 млн. гривень.

Не залишилися без уваги і місцеві бюджети. Так, планується продовжити підтримку громад, в яких необхідно розпочати або продовжити роботи по будівництву, реконструкції, капітальних ремонтах мереж водопостачання.

На виконання заходів Програми “Питна вода Хмельниччини” на 2008-2020 роки пропонується виділення коштів з обласного бюджету на вказану мету 44,4 млн. грн у вигляді іншої субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам.

Зазначене фінансування забезпечить проведення капітальних робіт по мережах водопостачання в основному сільських населених пунктів загальною протяжністю 153 622 м.пог., що дасть можливість забезпечити близько 55 тис. жителів області якісною питною водою. По даних проектах за кошти місцевих бюджетів виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено їх експертизу.

 

попередня статтяВідеотрансляція пленарного засідання тридцять другої позачергової сесії обласної ради
наступна стаття8 травня відбулось пленарне засідання тридцять другої позачергової сесії обласної ради