Сьогодні під співголовуванням Івана Гладуняка та Артура Фрідмана відбулось спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань бюджету та фінансів та з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології. У засіданні взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови облради Неоніла Андрійчук та заступник голови облради Валерій Лесков.
Сьогодні члени обох комісій проаналізували депутатські запити, які складають основну частину порядку денного чергової сесії.
Особливо детально депутати зупинились на проекті рішення щодо внесення змін до обласного бюджету. За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича, внесення змін обумовлено перевиконанням загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів (мито, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів (продукції).
«Ми очікуємо майже 265 мільйонів гривень перевиконання дохідної частини, які можна направити на дороги в Хмельницькій області, – зазначає Сергій Пенюшкевич. – Частина коштів уже є на рахунку, а після затвердження даного рішення, ці кошти можна направити на вирішення проблемних питань».
Крім цього є також і збільшення дохідної частини обласного бюджету за рахунок субвенції з державного на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Понад чотири з половиною мільйона гривень буде направлено на північ області згідно наданого місцевими радами переліку об’єктів та аналізу готовності документації та ефективності використання коштів.
Ще трохи більше тринадцяти мільйонів гривень заплановано направити на галузь охорони здоров’я. Ці кошти цільової медичної субвенції будуть розподілені між місцевими бюджетами для лікування хворих на цукровий діабет за єдиною методикою відповідно до кількості інсулінопотребуючих.
Необхідність прийняття даного рішення зумовлено реалізацією, як в Україні, так і в області зокрема, пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну.
Відповідно до Порядку відшкодування вартості препаратів інсулінів, затвердженого постановою від 23.03.2016 року №239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну», забезпечення хворих на цукровий діабет має здійснюватись шляхом відпуску через аптечні заклади інсулінів за рецептами лікарів, виписаних згідно з Реєстром пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, з подальшим відшкодуванням їх вартості за рахунок відповідних цільових видатків медичної субвенції.
За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації перехід на забезпечення інсулінами через аптечну мережу став можливим лише зараз, оскільки МОЗ України починаючи з березня поточного року забезпечено безперебійну роботу Реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Лікарі-ендокринологи забезпечені автоматизованими робочими місцями (комп’ютерна техніка закуплена за кошти обласного бюджету), які підключені до мережі Інтернет, усі інсулінозалежні внесені до Реєстру, який постійно оновлюється.
Станом на 1 січня 2017 року в області на обліку перебуває 7864 хворих на цукровий діабет, що потребують інсулінотерапії.
За рахунок субвенції з бюджету м. Хмельницький 300 тисяч гривень планують направити для проведення поточного ремонту приміщень відділень (200,0 тис.грн.) та ремонту системи водовідведення і водопостачання (100,0 тис.грн.) міської інфекційної лікарні.
Ще понад п’ять мільйонів гривень отримає галузь освіти. Кошти субвенції з держбюджету будуть направлені також місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. На даний час в області нараховується 232 дитини, які охоплені інклюзивним навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницької області. Розподіл даних коштів між місцевими бюджетами здійснено Департаментом освіти і науки облдержадміністрації за єдиною методикою із розрахунку 22671 грн. на 1 дитину, яка потребує державної підтримки.
Саме сьогодні – останній день роботи депутатів у постійних комісіях. У понеділок усі пропозиції та зауваження розглянуть члени президії обласної ради.
Пленарне засідання чергової тринадцятої сесії заплановане на 24 травня цього року.