21 вересня голова обласної ради Віолета Лабазюк провела пленарне засідання чергової дванадцятої сесії облради. У засіданні взяв участь 51 депутат, а також начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій та його заступники, керівництво силових структур області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голова Хмельницької районної військової адміністрацій Анатолій Катеренчук, керівники територіальних управлінь центральних органів влади. Депутатами було розглянуто 32 питання та прийнято рішення з різних сфер життєдіяльності краю.
Перед початком роботи відбулася приємна місія. За дорученням командувача Повітряних сил України представник військової частини підполковник Василь Дубей вручив депутату обласної ради Олександру Корнійчуку подяку і пам´ятний нагрудний знак Командувача повітряних сил ЗСУ за сприяння повітряним силам ЗСУ.
Рішенням ради знято з контролю п´ять запитів, продовжено термін розгляду 41 депутатського запиту. Одночасно під час пленарного засідання обласними обранцями підтримано п´ять нових депутатських запитів – два Володимира Романюка та по одному Володимира Гончарука, Петра Лабазюка і Тетяни Крупи. Запит Володимира Гончарука стосувався виділення 14,5 млн грн на підтримку бойових підрозділів ЗСУ необхідними матеріально-технічними засобами. У чотирьох інших депутатських запитах порушено клопотання щодо сприяння у виділенні коштів обласного бюджету на придбання шкільних автобусів для Миролюбненської, Ізяславської, Летичівської та Новоушицької територіальних громад.
Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, значна кількість автобусів з тергромад краю направлені на потреби Збройних сил України, і громади, враховуючи обмежені бюджети, не в змозі їх закупити. Тому є необхідність спрямування фінансового ресурсу на придбання автобусів для підвезення дітей до опорних навчальних закладів, аби забезпечити безперебійний освітній процес.
Наразі усього на контролі обласної ради перебуває 46 депутатських запитів.
Низка проєктів рішень стосувалися врегулювання питання обласної комунальної власності та надання у користування мисливських угідь.
Зокрема, рішенням ради припинено шляхом ліквідації діяльність Хмельницького обласного підприємства по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам «Облпаливо». Таке рішення було прийнято на підставі висновку постійної комісії обласної ради з питань управління комунальною власністю та приватизації, а також показників фінансово-господарської діяльності підприємства, невідповідності дохідної частини витратній частині підприємства.
Депутати змінили тип Плужненської гімназії Хмельницької обласної ради, надавши їй статус ліцею. Прийняття даного рішення обумовлено необхідністю врегулювання правильності фінансування закладів такого типу, де виховуються діти з нозологіями та діти з малозабезпечених сімей.
Рішенням ради передано приватному підприємству «Софтон» мисливських угідь, які розташовані на території Пархомівського лісництва Хмельницького лісомисливського господарства та Сковородецького лісництва Старокостянтинівського лісгоспу.
Затвердили депутати Перелік об’єктів малої приватизації (окреме майно) спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, що підлягають приватизації у 2022-2023 роках. Прийнятим рішенням доручено голові обласної ради здійснювати повноваження щодо оформлення документів, необхідних для здійснення процедури приватизації, укладання договорів купівлі-продажу тощо та здійснення інших дій для виконання цього рішення.
Обласна рада прийняла у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області цілісні (єдині) майнові комплекси дев’яти державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області – ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей», ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей», Шепетівського професійного ліцею, Грицівського вищого професійного училища № 38, Вищого художнього професійного училищо № 19 смт Гриців, Нетішинського професійного ліцею, Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького», Вищого професійного училищо № 25 м. Хмельницький та Державного навчального закладу «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей».
Депутати обрали по два представники громадськості до складу поліцейських комісій Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області та Управління поліції охорони в Хмельницькій області.
Відповідно до прийнятого радою рішення буде розпочато проведення громадського обговорення з присвоєння Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка, який загинув у березні 2022 року, захищаючи територіальну цілісність нашої держави.
Схвалили депутати рішення «Про клопотання перед Верховною Радою України про присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування у 2022 році», підтримавши кандидатуру Лося Валерія Володимировича, заступника Красилівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Присутній на засіданні Валерій Лось подякував депутатам за підтримку та наголосив, що після отримання коштів зазначеної премії спрямує їх на закупівлю автомобіля для Збройних сил України.
Схвалили обласні обранці три звернення до центральних органів влади.
Як наголошували під час своїх виступів депутати, прийняття цього звернення надважливе, адже заборона діяльності Української православної церкви (московського патріархату) повинна бути врегульована на державному рівні з обов´язковим прийняттям відповідного закону та скасуванням Міністерством юстиції статутів УПЦ МП.
Також було підтримано Звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до Податкового кодексу України та Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо визначення пріоритетів бюджетного фінансування при розгляді проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» та оптимізацію видаткової частини Державного бюджету на 2022 рік в умовах воєнного стану.
У «Різному» депутати заслухали інформацію директора департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Інни Михайлової про виконання рішення обласної ради від 15 червня 2022 року «Про демонтаж пам’ятника Миколі Островському у місті Шепетівка».
Коментуючи підсумки пленарного засідання, Віолета Лабазюк зазначила, що повернувшись до звичного режиму роботи, депутати мали можливість розглянути низку робочих питань, зокрема з врегулювання діяльності об´єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області, та прийняти відповідні рішення.
Гострою необхідністю, на переконання голови обласної ради, було прийняття звернення щодо заборони діяльності Української Православної Церкви (московського патріархату), адже ліквідація УПЦ МП має обов´язково бути на законодавчому рівні.