87 років тому, 22 вересня 1937 року, було утворено тоді ще Кам’янець-Подільську область з центром у місті Кам’янці-Подільському. У травні 1941 року обласний центр з міста Кам’янця-Подільського було перенесено до міста Проскурова, але Друга світова війна призупинила цей процес. 16 січня 1954 року обласний центр Проскурів перейменовано на Хмельницький, нову назву отримала й область – Хмельницька.
З нагоди чергової річниці утворення Хмельницької області у Будинку рад відбулася зустріч голови обласної ради Віолети Лабазюк, її заступників Володимира Гончарука та Тетяни Зеленко з очільниками та представниками обласних комунальних закладів сфери освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери та культури.
Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять захисників і захисниць та усіх, хто загинув внаслідок російської агресії.
Віолета Лабазюк від імені депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто висловила слова подяки колективам закладів та установ, управління якими здійснює обласна рада, за їхню злагоджену роботу, постійну волонтерську діяльність та щоденне належне виконання службових зобов’язань, хто працює на благо рідної області, вносить свою частинку у спільну справу розвитку регіону, роблячи його кращим, сильнішим та економічно стабільним.
«Наша мальовнича і багатогранна Хмельниччина, як і Україна в цілому, переживає складні часи. Повномасштабне вторгнення російських окупантів відкрило жахливу сторінку нашої історії. І цей день продовжується до сьогодні, – зазначила Віолета Олександрівна, звертаючись до присутніх. – У лютому 2022 року комунальні заклади обласної ради витримали всі випробування. Третій рік поспіль ви разом зі своїми колективами продовжуєте надавати якісні послуги, виконуєте покладені на вас обов’язки та щоденно робите внесок у наближення української перемоги».
За період повномасштабного вторгнення Хмельниччина стала другою домівкою для 70 тисяч 810 осіб з територій, які потерпають від війни. Ці люди вже стали повноправними жителями області, вони інтегрувалися в життя Хмельниччини. Проте, аби цей процес був ще ефективнішим, необхідно й надалі створювати для цих людей належні умови для повноцінного життя. А це, перш за все, забезпечення робочими місцями та надання усіх послуг соціальної та освітньої сфер.
В області працює 62 релокованих підприємства. На майнових потужностях обласної комунальної власності отримали прихисток та запровадили роботу на умовах оренди релоковані освітні заклади з Харкова, Бахмута, Сум та інших міст Сходу України.
«Хмельниччина – одна з найбільш мілітиризованих областей. Працюємо, в першу чергу, над забезпеченням тих, хто потребує підтримки, створюємо необхідні умови бізнесу, опікуємося внутрішньо-переміщеними особами, які мають намір соціалізуватися в нашій області, – акцентувала голова обласної ради.- Попереду багато викликів, але ми точно вистоїмо, адже надалі демонструємо усьому цивілізованому світу незламність українського народу і прагнення жити у вільній незалежній Україні».
Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук у своєму виступі зауважив, що теперішня Хмельниччина є уособленням двох земель – Поділля і Волині, які в різних історичних контекстах входили до складу Османської імперії, Галицько-Волинського князівства та Литовської держави.
«Новий динамізм, нова відповідальність, нова кров, які прийшли з початком повномасштабного вторгнення мають додавати нам сил. Впевнений, що Хмельницька область має великі перспективи, і ми будемо рухатися вперед – єдині, сильні, згуртовані в Українській державі», – зазначив Володимир Володимирович.
Віолета Лабазюк та Володимир Гончарук нагородили колективи обласних комунальних підприємств Грамотами обласної ради та цінними подарунками за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Хмельниччини, належну організацію роботи, самовіддане служіння українському народові, участь у національному відродженні України, патріотизм, активну волонтерську діяльність та з нагоди 87-ої річниці від Дня заснування Хмельницької області.