Українська держава, пройшовши непростий шлях становлення, й надалі виборює свободу, незалежність та територіальну цілісність.
Десять років тому, навесні 2014 року, коли російський агресор порушив кордони України, була зафіксована рекордна явка у військкомати нашої держави. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші – чоловіки й жінки, стали на захист держави у складі добровольчих батальйонів й вирушили на Схід.
Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу. Ми всі пишаємося ними, дякуємо за подвиги і патріотизм, завдяки яким сьогодні можемо жити, працювати, вчити і навчатись із надією на перемогу.
Напередодні Дня українського добровольця голова обласної ради Віолета Лабазюк, її заступники Володимир Гончарук та Валентин Соколюк відвідали учасників російсько-української війни, які знаходяться на лікуванні та проходять реабілітацію в одному з обласних комунальних закладів.
Керівники обласної ради подякували військовослужбовцям за відвагу та патріотизм, з якими вони самовіддано та з честю виконують бойові завдання, аби захистити українську землю від російського агресора та побажали швидкого одужання.
«Я дякую вам за мужність, незламність та героїзм, вашу вірну службу і бажаю якнайшвидше повернутися до своїх родин, продовжити працювати, навчатися і радіти мирному життю у вільній суверенній Україні», – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, звертаючись до військових. Слова вдячності захисникам висловили Володимир Гончарук і Валентин Соколюк, наголосивши на самовідданості та жертовності хлопців і дівчат.
За сумлінне виконання військового обов’язку, служіння українському народові, патріотизм, мужність, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня українського добровольця військових нагородили Грамотами обласної ради з врученням нагрудного знаку «За відданість державі та особистий внесок у наближення Перемоги».
Після зустрічі із захисниками керівники обласної ради також мали можливість ознайомитися з роботою медичного закладу, зокрема реабілітаційного центру «Recovery», створеного на базі реабілітаційного відділення установи, та поспілкуватися з персоналом.
Метою центру є реабілітація, допомога в протезуванні та лікуванні під час війни. Центр облаштовано з урахуванням вимог інклюзивності, усі палати обладнано багатофункціональними автоматичними ліжками, відповідними меблями, наявні санітарно-гігієнічні приміщення для маломобільних груп населення.
У центрі облаштовано зали фізичної реабілітації, кабінети індивідуальної фізіотерапії та ерготерапії, нейрореабілітації, лазеротерапії, відновлення навиків ходьби, кабінет асистивних технологій та кабінет апаратних методів лікування, які обладнані сучасним обладнанням. Наявне обладнання в центрі покриває весь спектр функціональних порушень, які отримані в наслідок різних травм: вогнепальні поранення, мінно-вибухові травми, ампутації кінцівок та інше.
Слова вдячності посадовці обласної ради адресували усім медичним працівникам та колективу закладу за їх наполегливу працю, створені для пацієнтів належні умови перебування, лікування та реабілітації.
Долучилися до вшанування військових і благодійники. Представники благодійного фонду «Ми поруч» передали для захисників солодощі та фрукти.