Двадцять перша сесія обласної ради: зміни до обласного бюджету, питання комунального майна та нові обласні програми

27 вересня під головуванням Михайла Загородного відбулось пленарне засідання двадцять першої чергової сесії обласної ради. На початку засідання голова ради оголосив деякі зміни, які відбулись у депутатському корпусі. Так, замість Вадима Лозового, який склав повноваження керівника фракції політичної партії «За конкретні справи», фракцію  відтепер очолюватиме Уляна Ткаченко. Також за повідомленням уповноваженого представника депутатської групи «Перший національний аграрний кооператив» Тетяни Василик, змінилась назва даної групи на  «Сталий розвиток сільських громад Хмельниччини». Окрім того, групу поповнив Олександр Співак.

Порядок денний пленарного засідання складають понад півсотні питань. Традиційно, частина з них  – це розгляд депутатських запитів. Під час годинного розгляду питання обласні обранці проголосували за зняття п’ятнадцяти запитів, тридцяти трьом – продовжили термін виконання та підтримали три нових запити. Окрім того, під час засідання депутати виголосили ще 14 звернень, у яких порушили болючі питання краю, та більшістю схвалили їх як депутатські запити. У цілому ж, вважаючи на прийняті сьогодні рішення, на контролі обласної ради зараз перебуває 47 депутатських запитів.

Впродовж пленарного засідання депутати більшістю голосів схвалили проект рішення “Про затвердження розпоряджень голови обласної ради”, яке стосується звільнення п’яти керівників комунальних закладів обласної ради, термін дії контракту яких уже завершився.

Врахувавши надані під час засідань постійних комісій пропозиції та зауваження, депутати прийняли Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, внесли зміни до Порядку призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області.

Частина проектів рішення стосувались дозволів на користування надрами. Так, на пленарному засіданні депутати погодили надання Славутському управлінню водопровідно-каналізаційного господарства, товариству з обмеженою відповідальністю «ФІНДЕН» спеціальних дозволів на користування надрами. Водночас,  публічному акціонерному товариству «ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ» депутати своїм рішенням надали гірничий відвід для розробки Гуменецького родовища вапняків.

Своїм рішенням  з метою ефективного використання матеріальних ресурсів та оптимізації управління закладами соціального захисту населення, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, сесія обласної ради ліквідувала Вовківецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів.

Ще одним своїм рішенням сесія  створила комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» Хмельницької обласної ради. Новостворене підприємство по суті об’єднало три комунальні заклади охорони здоров’я Хмельницької обласної ради: Хмельницький обласний центр здоров’я, Хмельницький обласний інформаційно-аналітичного центр охорони здоров’я та Хмельницький обласний центр централізованого господарського обслуговування закладів охорони здоров’я.

Депутати надали згоду на безоплатну передачу у державну власність аналізатора парів ртуті РА-915+ та надали дозвіл на списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, закладів та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, а  також погодили Національній академії педагогічних наук України безоплатну передачу майна (наукової друкованої літератури) з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області. Більшість депутатів погодили безоплатну передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області у комунальну власність Розсошанської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, внісши до нього запропоновані зміни.

Тривале обговорення відбулось навколо проекту рішення “Про проведення громадського обговорення з присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова”. Дане питання було схвалене більшістю від депутатського складу з третьої спроби.

Впродовж пленарного засідання депутати затвердити п’ять нових регіональних програм – програму зайнятості населення області до 2010 року, програму розвитку земельних відносин в області на 2018-2022 роки, програму розвитку рибного господарства області на 2018-2022 роки, програму фінансової підтримки функціонування Агенції регіонального розвитку Хмельницької області та програму фінансової підтримки об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2018-2022 роки.
Сесія внесла зміни до дев’яти обласних програм: програми відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018 – 2022 роки; обласної програми соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області; обласної соціальної програми підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству на період до 2020 року; цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Хмельницькій області на 2014 – 2018 роки; програми розвитку освіти Хмельницької області на 2016-2020 роки; обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018 – 2021 роки; обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2018 – 2021 роки; програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Хмельницькій області на 2015-2018 роки та програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016-2019 роки.

Крім того, депутати заслухали та взяли до відома проміжні звіти про хід виконання у минулому році п’яти обласних програм:  обласної програми соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області; обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2016-2020 роки;  обласної соціальної програми підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству на період до 2020 року; програми розвитку освіти Хмельницької області на 2016-2020 роки та програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2018 рік  (звіт за І півріччя).

У зв’язку з завершенням дії обласних програм депутати заслухали звіти про виконання восьми обласних програм: обласної програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового і громадського призначення на 2012-2017 роки; програми зайнятості населення Хмельницької області на період до 2017 року; обласної програми «Створення сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці у Хмельницькій області на 2015 – 2017 роки»; програми капітального ремонту, модернізації та заміни ліфтів житлового фонду Хмельницької області на 2013-2017 роки; обласної програми розвитку культури і духовності на період до 2017 року; обласної програми поліпшення кінообслуговування населення Хмельницької області на 2013 – 2017 роки; обласної програми військово-патріотичного виховання, підготовки молоді до військової служби, рекламування та пропагування військової служби за контрактом у Збройних силах України на 2013– 2017 роки та програми розвитку рибного господарства Хмельницької області на 2013 – 2017 роки.

Більшістю голосів депутати погодили зміни до обласного бюджету на 2018 рік. За сім місяців поточного року перевиконання бюджету склало понад 39 мільйонів гривень. Директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич на засіданнях постійних комісій та президії обласної ради детально інформував депутатів щодо розподілу даних коштів по галузях. Тому сьогодні під час пленарного засідання зміни до бюджету депутати підтримали без особливих обговорень.

Сьогодні на засіданні двадцять першої сесії обласної ради депутати  схвалили низку звернень до центральних органів влади з різноманітних питань життєдіяльності області:   щодо внесення змін до проекту Виборчого кодексу України; щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення та  щодо перегляду податку за використання лісових земель.

У роботі пленарного засідання взяли участь народний депутат України Сергій Мельник, голови районних рад, міські  (міст обласного значення) голови, міські, селищні, сільські голови об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів обласної ради та облдержадміністрації.

 

 

попередня статтяМихайло Загородний провів засідання президії обласної ради
наступна статтяІІ форум економічного розвитку стартував у Хмельницькому