Фестиваль «Starytskiy Theatre Fest-2024» запрошує поціновувачів театрального мистецтва

Всеукраїнський театральний фестиваль «Starytskiy Theatre Fest-2024 «Так звучить сучасна Україна…» відбудеться протягом 9-13 жовтня 2024 року на базі Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького.

Кожна фестивальна вистава, яку покажуть у рамках фестивалю, – українська класика в новому інтерпретуванні, чи сучасні драматичні твори українських авторів – це та мова театру, що сьогодні чує глядач зі сцен різних міст.

Але є й інші звуки України, яка зараз перебуває у стані війни. І чи не одні з найпрекрасніших – це ті, які видають випущені нашими військовими дрони, що летять в бік ворогів. Так звучить сучасна Україна… І ми прагнемо зробити, щоб прекрасних звуків було більше!

Саме тому, за частину коштів зібраних з продажу квитків на фестивальні вистави, а також за усі внески до благодійної скриньки будуть закуплені FPV дрони, які одразу передадуть для виконання бойових завдань нашим захисникам. Доєднуйтесь до важливого звучання!

До вашої уваги репертуар вистав всеукраїнського театрального фестивалю з коротким описом сюжетних ліній:

9 жовтня, 18.00

Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені Михайла Старицького

«Енеїда». Найочікуваніша вистава-епопея.

Вистава, у якій жива історія українського народу поєднується з буремним сьогоденням. Де сила, відвага та міць наших захисників стають у боротьбу з самими богами на шляху до перемоги та свободи. Яскраві костюми та вражаюча сценографія. Глибокий патріотичний підтекст нагадає про важливість нашої незалежності.

10 жовтня, 16.00

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша

«Позивний “Горобчик”» – це прониклива моновистава за пʼєсою Наталки Ворожбит «Погані дороги». Головна героїня Наташа захищає країну в лавах ЗСУ. Її позивний – Горобчик. Щодня вона перебуває на межі життя і смерті, та в найтяжчі моменти згадує про нього… Сергія з позивним «Відьмак», який вперше привіз її на схід, показав війну та став коханням її життя.
Вистава розповідає не лише про війну як таку, а й про те, що війна робить із людьми, які до неї «доторкнулися». Це історія про стосунки жінок і чоловіків, загострені та спотворені війною, і про «рани», які ніколи не загояться…

10 жовтня, 18.00

Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка

«Останній Гречкосій»

Що є земля, для українця? Товар чи генофонд? Родинна колиска чи спосіб заробітку? Ким є українець без історії, яка цілковито зав’язана на землі? Українець – землероб! Українець – не кочівник. Українець ставиться до худоби, як до людини, на відміну від кочівників, які ставляться до людини, як до худоби.. Код української нації у відданості землі. Заберіть в українця землю – заберете майбутнє, минуле і сьогодення!

У час війни цей матеріал набуває виняткової ваги! Адже йдеться не лише про конфлікт в родині чи державі. Конфлікт проєктується на глобальний рівень. Питання виживання НАЦІЇ!

11 жовтня, 18.00

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської

«Мина. Історія перевертня»

Вже понад століття «шкварчить» усім відомий родинний конфлікт у квартирі харківського службовця Мини Мазайла. Мина все життя соромиться свого прізвища та мріє змінити його на «більш вишукане», втім його син Мокій не те, що не хоче міняти прізвище, а навпаки – планує до нього додати ще й прапрадідове «Квач».

Запекле протистояння батька та сина розпочинає загальнонаціональну дискусію щодо самоідентифікації українців, комплексу меншовартості та шовінізму. Підігріває ворожнечу в харківській квартирі манлива сила дзеркала пропаганди. Хто ж врешті переможе у цій боротьбі жорстких сатиричних реалій? Тьотя Мотя з Курська чи дядько Тарас з Києва?
«Квач» чи «Тюльпанов», а може «Мазеленський?» Міна, закладена в 20-их роках минулого століття, здетонувала сьогодні. Актуальні меседжі українського національного відродження особливо гучно звучать нині сиреною з п’єси Миколи Куліша, за яку автор поплатився життям. Страшно/смішно/сумно!

12 жовтня, 16.00

Тернопільський академічний український драматичний театр імені Т.Г.Шевченка

«Афера з доставкою»

Ображена жінка вирішила відімстити за зраду, звернувшись до пікантного агенства… Але такий необдуманий крок перетворився для неї на аферу, яка переросла у кумедну пригоду з несподіваною розв’язкою. П’єса сучасної драматургині Олени Мілько дасть вам можливість приємно відпочити й забути про важкі часи сьогодення.

12 жовтня, 18.00

Львівський Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької

«Доця»

Оповідь ведеться від імені героїні-нараторки, яку велінням авторки ми називаємо Доця. Хоча раннє дитинство Доці пройшло в Донецьку, виросла вона та сформувалася як особистість на Рівненщині. По закінченню школи приїздить до Донецька, і залишається тут наполовину чужою, бачить реалії Донбасу дещо відсторонено через свою начебто нетутешність. З початком російського вторгнення 2014 року місто в заціпенінні. Російські війська бажають стерти у ньому всі прояви українського патріотизму. Проте залишаються ті, хто ведуть боротьбу і надалі, щодня ризикуючи життям. Доця не обирала собі долю бути героїнею роману – за інших обставин могла б стати мисткинею, підприємницею, створити сім’ю. Але дії окупантів не дали можливості жодній людині у цьому місті бути стороннім спостерігачем.

13 жовтня, 18.00

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

«Солодка даруся»

Драма за романом Марії Матіос

Найкращі солодощі можуть перетворитись на гірку отруту, наймиліша людина – на ворога, любов – на прокляття, а німота буває сильніша від найгучніших слів. Односельці вважають німу Дарусю божевільною та подейкують, що їй не можна… цукерок. Приголомшуюче одкровення в пронизливій пісенній оздобі, при тріпочучому, мов серце, світлі каганця. Вистава, що стала подією в театральному житті України та примусила заговорити про Івано-Франківський театр, як такий, що має потенціал для виходу на світовий рівень мистецтва. Краща, за словами авторки, постановка культового твору.

За матеріалами Хмельницького обласного

академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького

 

попередня статтяКонцерт заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
наступна статтяЗ Японії надійшла допомога вихованцям Голенищівської спеціальної школи