Фізична безбар’єрність: як облаштувати доступний вхід до будівлі

Люди, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, отриманні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні у просторі — це маломобільні групи населення.

До таких людей належать:

  • вагітні;
  • діти до семи років;
  • люди, які супроводжують малолітніх дітей;
  • люди літнього віку;
  • люди з інвалідністю:
  • люди з постійними та/або тимчасовими функціональними порушеннями (фізичними, сенсорними, психічними, розумовими);
  • люди з нестандартними розмірами тіла — значно більшими або меншими за середні показники масою тіла чи зростом;
  • люди, які протягом певного часу можуть бути неуважними (наприклад, під впливом стресу).

Забезпечення доступності до входів у будівлі є вкрай важливим, адже наявності одного лише пандуса недостатньо: ґанок, двері та тамбур теж мають відповідати принципам безбар’єрності.

Для вільного і безпечного входу до будівлі для людей на колісних кріслах, милицях, протезах та батькам з дитячими колясками двері повинні бути без порогу та мати ширину просвіту 90 см і більше.

Якщо влаштування порогу у дверях є необхідністю, то він не повинен перевищувати 2 мм, при цьому з двох сторін порогу необхідно облаштувати скоси. Також поріг необхідно контрастно виділяти кольором, адже це значно полегшує орієнтування особам з порушенням зору.

У тамбурі має бути забезпечений вільний простір, достатній для маневрування для дорослих з дитячим візком та людей на колісному кріслі. Таким чином, глибина тамбурів у громадських будівлях та спорудах повинна бути не менше ніж 1,8 м, а в житлових будинках – не менше 1,5 м, за ширини не менше ніж 2,2 м.

Двері, що гойдаються на завісах, та обертові двері є бар’єром для осіб з інвалідністю, тому їх треба продублювати дверима, призначеними для маломобільних груп населення. Також важливо, щоб двері фіксувались у положеннях «відчинено» і «зачинено», наприклад, для того, щоб мати з дитячою коляскою могла безперешкодно потрапити в будівлю.

У полотнах зовнішніх дверей рекомендується передбачати оглядові панелі, заповнені прозорим і протиударним матеріалом. Таким чином людина зможе бачити, чи йде хтось з іншої сторони, щоб уникнути удару дверима.

Джерело: Мінінфраструктури 

попередня статтяУ Хмельницькій обласній лікарні модернізовано опікове відділення
наступна статтяХмельниччину відвідав заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції