«Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» забезпечуються в повному обсязі гарантії працюючих громадян області щодо їх соціального захисту та здійснюються виплати матеріального забезпечення (зокрема, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами) застрахованим особам, а також окремі виплати потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, – зазначає керівник управління Сергій Кіндзерський. – В управлінні відсутні затримки із фінансування по жодній зі статтей видатків, оплата здійснюється вчасно та в повному обсязі. Варто зазначити, Фонд соціального страхування України гарантує надання матеріального забезпечення у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності застрахованих осіб, якщо хвороба триває і після звільнення».
За оперативною інформацією у 2020 році відділеннями управління прийнято від страхувальників та опрацьовано заяв-розрахунків для надання вказаних допомог згідно 118,3 тис. листків тимчасової непрацездатності. За компенсацією втраченого заробітку звернулось 74,7 тис. працівників області. Загалом вони провели на лікарняному понад 1,6 млн днів.
Станом на 01 січня поточного року управлінням виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області профінансовано надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності на загальну суму 421,7 млн гривень.
Зокрема, профінансовано допомоги:
➡ по тимчасовій втраті працездатності – 298,8 млн грн ( у тому числі в разі ізоляції від COVID-19 – 3,6 млн. грн);
➡ у зв’язку із вагітністю та пологами – 118 млн грн;
➡ на поховання – 1,3 млн грн;
➡ по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання – 3,6 млн гривень.
Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця. Звільнення під час тимчасової непрацездатності не є підставою для відмови в оплаті лікарняного.
Нагадаємо, що розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).